Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kismamák, tapasztalt valaki...

Kismamák, tapasztalt valaki olyasmit terhesség alatt, hogy a mellbimbó hegye kifehéredett? Első baba, így sok tapasztalatom nincs és erről most nem tudom eldönteni, hogy természetes-e vagy sem.

Figyelt kérdés
2022. okt. 15. 23:33
 1/6 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!

Pontosan nem tudom, mire is gondolsz, nekem az első terhességemnél (tavaly volt) az utolsó hetekben jelent meg előtej, ami ha olykor sikerült elkapni, folyékony volt, de ha napközben melltartó fedte, ez a váladék a kivezető részen kemény lett (nem is tudom, hogy magyarázzam el), és mintha elzárta volna azt a részt, természetesen fürdéskor ez el is tűnt. Nem tudom erre gondolsz-e vagy ezt tapasztalod. A másik ilyen talán ehhez hasonló, amire gondolhatok, nekem hámlott is a mellbimbó része egy ideig, az is ha mondhatjuk úgy, a hamló bőr miatt fehéres/szürkés/hámlott bőr színű volt. De az is elmúlt idővel. Babaolajjal kenegettem. A mostani terhességem alatt is mást észlelek, most a mellbimbó udvaron jelentek meg apró fehér pöttyök, ami szintén természetes jelenség, bár az első terhességnél nem volt ilyen. Most 36 hetes vagyok, a mellem is feszül újra, valószínű készül a szülésre. Nem írtad, mennyi idős vagy, de attól függetlenül is, ha nem vagy valamiben biztos, első körben a védőnőt is megkérdezheted, aztán az orvost is, hogy megnyugodj! Én is állandóan parázok mindenen. :)

2022. okt. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp jelezd az orvosodnak, az a biztos.
2022. okt. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia!


Hasonlóan vagyok én is. Első terhességem, 18. héten vagyok, és az egyik mellbimbóm hegye kifehéredett. Nekem sincs fogalmam, hogy mi lehet ez, ha megyek legközelebb orvoshoz, megkérdezem. Ha esetleg időközben választ kapsz a kérdésedre, írd meg légyszi, mert engem is érdekel.

2022. okt. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hétfőn voltam nőgyógyásznál, megemlítettem neki, erre annyit mondott, hogy ő még nem látott ilyet, de biztos a terhesség miatt van..és így ennyi..
2022. okt. 20. 19:17
 5/6 anonim válasza:
3-as vagyok. Közben én is kaptam választ. Azt mondták a mellbimbóban lévő érek összehúzódása okozza átmenetileg. Nem csak várandósság alatt fordulhat elő, hanem akár férfiaknál is. Ha nem múlik el, érdemes megmutatni orvosnak, de ha nincs mellette egyéb vérkeringési zavar vagy vérnyomás probléma, akkor nem kell vele törődni.
2022. okt. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! 😊
2022. okt. 20. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!