Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha abbahagyom a fogamzásgátlót...

Ha abbahagyom a fogamzásgátlót,az jót is tehet a szervezeteknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudom tudom,mindenki más.. mindenki szervezete és teste más...

És tudom kérdezzem meg az orvosom, de én csak tapasztalatokat szeretnék olvasni..

Pár év után abba szeretném hagyni a fogamzásgátló szedését.. nem gyermeket szeretnék,szimplán csak azon gondolkoztam lehet jót tennék a szervezetemnek vele,(egyre több rosszat hallani az ilyen gyógyszerekről)de semmi tapasztalatom az orvosom pedig közel sem segítőkész és most van a 7 napos tabletta mentes időszakom,amiben el szeretném dönteni,hogy szedjem-e vagy nem..

Nagyon hálás lennék,ha írnátok pár tapasztalatot.



2022. okt. 28. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
39%

Eleve sem kellene szedni, viszont neked kell tudnod, miért szeded. Én mielőtt gyereket akartam, akkor szedtem, előtte hónapokkal abbahagytam. Szülés után spirál van.

Biztos nem szórakoznék azzal, hogy egyszer szedem, egyszer nem.

2022. okt. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem ha évek óta szeded,érdemes lenne abbahagyni hogy a szervezeted visszálljon az "eredeti" állapotába.

Az orvosok is azt szokták tanácsolni hogy 6 hónapra érdemes letenni.Én letettem és azóta sem szedem..Bár nálam sok problémát okozott,örülök neki hogy nálad nem okozott gondot. :)

Készülj fel rá hogy a mensid az egy ideig nagyon kiszámíthatatlan lesz.(nem feltétlen,de tervezd be azért hogy ez is benne van a pakliban)

2022. okt. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
40%

Én letettem - na, utána 1,5 éven keresztül összevissza menstruáltam. Pech, viszont a libidóm megnőtt, végre nedvesedtem, elmúltak a hangulatingadozások, a fáradtság, fejfájás...


Soha többé nem szedném, akkor védekezünk óvszerrel.

2022. okt. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!