Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 5 hónapja szedek (sensonette)...

5 hónapja szedek (sensonette) fogamzásgátlót, és erős migrén (24órás) és 'barnás folyás' jelentkezett. Az utóbbi meddig tarthat, miért lehet? :/ csak egy hét múlva kéne megjönnie. Aggaszt.

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is azt szedek, de szerintem ez nem a gyógyszertől van.Ha gyulladásod van, akkor az lehet mástól is.
2010. szept. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A barátnőm is szedett egy fajtát, 2 hetente legalább egyszer rájött olyan migrénes roham, hogy fel sem bírt kelni, hányt, zsibbadt a feje, arca. Kiderült, hogy a fogamzásgátlótól van. Visszament a dokihoz, az írt fel neki egy másik fajtát. Azóta minden rendben.
2010. szept. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Márpedig a barna folyás erőteljesen összefüggésben lehet a migrénnel. Én a Lindynette 20-tól kaptam 72 órás migrént, azt hittem kinyúlok. A dokim sürgősen leállított erről és újra a régi gyógyszeremet kezdtem el szedni. A migrén fogamzásgátló mellett nem vicc, pláne ha még ilyen erős sose volt. Jelezd mielőbb az orvosnak. Ja és egy jó tanács: Saridont NE vegyél be fejfájásra, mert csökkentheti a gyógyszer hatását.
2010. szept. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja a barna folyás azt jelzi, hogy nem jó neked a gyógyszer, túl alacsony a hormontartalma. Magasabb hormontartalmút fognak felírni.
2010. szept. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

most voltam beteg, antibiotikumot szedtem, lehet h az legyengitett, vagy az van hatással rre h folyásom van(?)

elmulik 1nap alatt?

2010. szept. 29. 17:58
 6/7 anonim ***** válasza:

"A fejfájás is viszonylag gyakori. Ha nagyon erős, látászavarokkal, hányingerrel, hányással, végtaggyengeséggel jár, a tablettaszedést abba kell hagyni és neurológiai kivizsgálás indokolt. Az ok: a migrénes fejfájás vagy a migrénes fejfájás súlyosbodása fenyegető agyér-katasztrófa (stroke) hírnöke lehet. "


Én a barna folyás miatt kevésbé izgulnék. Menj vissza az orvosodhoz.

2010. szept. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha antibiotikumot szedtél és utána jelentkezett a barna folyás az annak a jele, hogy gyengült a foggátló gyógyszer hatása. Remélem, használtatok kiegészítő védekezést min. 1 hétig!
2010. szept. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!