Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Herpesz kezelése?

Herpesz kezelése?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve, monogám kapcsolatban élek, és úgy tűnik genitális herpeszem van (a páromnak eddig semmi baja). Már egy hete tart a dolog, voltam nőgyógyásznál, mondtam neki hogy kicsit olyan, mintha a nagyajkaimon és a hüvelyemben afta lenne így laikusként nézve. Sajnos nem a saját orvosom volt, valaki helyettesítette, megerősítette hogy ő is ilyennek látja, de ő annyit mondott kicsi gyulladás, Bepanthen krémet és Betadint javasolt, nem írt fel semmit. Nyilván ez a két dolog nem hatott, akárhogy is nézem inkább tűnik herpesznek (a számon néha volt, ahhoz hasonló), de így csak vény nélkül kapható krémet tudtam rá venni (Viracik). Ma felhívtam egy patikát, mivel közben majd megőrülök úgy fáj egy szimpla pisilés is, hogy mit tehetnék még, de azt mondták minden tabletta vényköteles, beszéljek az orvossal, hogy írja fel. Nem tudom mi tévő legyek. Maga a krém elmulaszthatja a herpeszt, vagy csak tablettával együtt működne? Csak mert elég sok pénzt otthagytam pár napja a vizsgálaton, és akkor sem kaptam semmi értelmes segítséget, így nem tudom érdemes-e visszamennem. Ha valakinek volt hasonló problémája kb mi a reális, mikorra múlhat el, illetve mit használhatok még rá?
2022. dec. 1. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Kell a tabletta is. Magától is elmúlik egyébként, de a tabletta gyorsít a dolgon. Menj vissza az orvoshoz (vagy inkább máshoz, ha egy nemi herpeszt is képtelen felismerni).
2022. dec. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%
Kell rá antivirális gyógyszer, főleg első alkalommal, mert akkor különösen fájdalmas és el is húzódik. Menj vissza másik dokihoz, mert megzavarodsz ezzel...
2022. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Épp tegnap írtam valakinek, olvasd el, bemásolom a kommentemet.


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1202944..


Először viszket és pirosodik, plusz lehet hozzá kisugárzó fájdalom az idegvégződések felé.


Aztán hólyagok


és végül a hólyagok kidurrannak, és sebesedik.



Tipp: már mikor viszket és csak érzed, hogy ki fog jönni, óránként kend be Zovirax-szal, vagy más hasonló, acyclovyr tartalmú krémmel. Így már a hólyagos fázist is megúszod.



...........

Azért elég gáz, ha a nőgyógyász nem ismeri fel a herpeszt...

2022. dec. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon el vagyok keseredve, viszonylag friss kapcsolat, ki tudja meddig húzódik el ez. Plusz spirált akartam feltetetni, ezért mentünk volna első körben nőgyógyászhoz, csak mire odakerültem kijött ez. Nem tudom hogy lehetek ilyen szerencsétlen…:(
2022. dec. 1. 17:19
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm #3, már aznap mikor mentem nőgyógyászhoz szúrt és viszketett, a hüvely nyílásánál volt pár pötty és egy a gát környékén, az fáj a leginkább. :( Tegnap szereztem be a Viracik krémet, azóta kenem, mintha most valamivel kicsit jobb lenne. Egy fiatal nőgyógyász volt, úgy kezdte, hogy “hát igen, ez érdekes” mondjuk itt már sejtettem volna, hogy nem sok jóra számíthatok, de azért kicsit sokba került nekem ez a “vizsgálat”.:(
2022. dec. 1. 17:24
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Nem azon múlik, hogy fiatal-e vagy sem. Láttam én már 70 éves dokit is, aki egyértelműen herpeszre antibiotikumot írt, mert nem nagyon sikerült felismernie.
2022. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nem vagyok képben ezen a téren, de múlt héten már kicsit éreztem, hogy valami nem okés (azt hittem csak kidörzsölődtem) és együtt voltunk a párommal. Várhatóan neki is lesznek tünetei?
2022. dec. 1. 17:29
 8/8 anonim ***** válasza:
18%

Hozzáértők (?) szerint az embereknek legalább 80-85%-a Herpes simplex vírussal fertőzött ill. megfertőződik és élete végéig hordozza a vírust. A szervezet általában a heveny tüneteket leküzdi, de a vírus lappangva meghúzódik a szervezetben az immunrendszer által nehezen hozzáférhető helyeken (idegek velőshüvelye). A herpeszes tünetek későbbi fellángolását a szervezetet érő valamilyen újabb fertőzés váltja ki.

Nekem volt egyszer egy rejtélyes fertőzésem, ami a bal szemgolyóm fájdalmával kezdődött és bár volt lázam is, ami bakteriális fertőzésre utalt, de volt fájdalmas gyulladás a nemiszervemen, sőt a végbélnyílásom nyálkahártyáján is. Aztán 2 héten belül minden eltűnt. Megjegyzem, a bárányhimlőt ill. az övsömört okozó vírus is ebbe a víruscsaládba tartozik és a különböző derékfájdalmakat, isiászos fájást is sokan az ilyen vírusok tevékenységére vezetik vissza.

2022. dec. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!