Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Véleményeket szeretnék a...

Véleményeket szeretnék a parmatex helyi fogamzásgátlóról. Milyenek a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A páromat zavarja az óvszer, én meg nem szedhetek gyógyszert. Így kellene valami köztes megoldás. Óvszerrel védekezünk, ez maradna is így, próbálunk olyat keresni ami neki sem olyan rossz (ha van valami ötletetek erre is azt is szivesen fogadom). De szeretnénk, hogy néha óvszer nélkül csináljuk, így ő sem érezné azt mindig hogy nem olyan jó. Ezért gondoltam hogy a nem termékeny napjaimban ezt használjuk. Tudom hogy ezek nem a legmegbízhatóbb fogamzásgátlók, de ha a naptármódszerrel együtt használnánk és megszakítással akkor mennyire biztonságos?

Tanácsokat szeretnék!


2010. szept. 30. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászom azt mondta, hogy amíg szoptatok és van elég tej, annyi, hogy még le is tudok fagyasztani belőle, addig használhatom ezt, addig a tejtermelődéssel együtt véd. Utána gyorsan felejtsem el, mert nem megbízható még naptármódszerrel együtt sem.
2010. szept. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor valami más ötlete lenne valakinek?
2010. szept. 30. 17:44
 3/13 A kérdező kommentje:
Tanácstalan vagyok ezen a téren. Egyik ismerősömnek az orvosa ajánlotta ezt a módszert, de viszont így fórumokon van aki nagyon ellene van, meg terhes lesz tőle, más meg dícséri. Már nem tudom kinek van igaza, mert még az orvosok is mást mondanak.
2010. szept. 30. 17:49
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is azt hallottam, hogy nagyon megbízhatatlan. Esetleg spirálra gondoltatok? Vagy pesszárium+ spermicid krém+ naptármódszer kombóra?
2010. szept. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

én a spirálról azt hallotam, hogy az inkább azoknak javasolt akiknek már van gyereke. De lehet tévedek.

Vagy esetleg más helyi fogamzásgátlót nem tudtok ajánlani?

2010. szept. 30. 18:05
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőmnek felhelyezték a spirált, pedig még nem szült. Ma már csinálnak kisebb spirálokat is, direkt a még nem szült nőknek.
2010. szept. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Van úgynevezett minispirál, amit olyan nőknek találtak ki, akik még nem szültek. Nem sok mindent tudok róla, érdeklődj az orvosodnál, hogy mi a véleménye róla.

A pharmatex önmagában tényleg nem biztonságos, de naptármódszerrel ÉS megszakítással együtt szerintem elég jó a hatásfoka. Mert az oké, hogy egy "egész adag" spermával nem bír, de azért az előváladékban esetlegesen előforduló spermiumokat megüli.

Esetleg még pesszárium+spermicid.

2010. szept. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

szerintem a pharmatex+megszakítás+nem termékeny napok=olyan biztonságot adnak mint az óvszer

ha ez nem jó akkor pl pesszárium?

2010. okt. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Önmagában egy orvos se ajánlja, nagyon megbízhatatlan. Csak megszakított közösüléssel ér valamit, naptármódszerrel kombinálva. Ha nem szedhetnék foggátlót, én így használnám. Amúgy még valami: csak nekem tűnik fel, hogy gyanúsan sok az a férfi, aki "nem bírja" az óvszert? hagyjuk már ezt...
2010. okt. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó: Nem csak neked tűnik fel. Engem is marhára idegesít. Ez az "olyan mint zokniban lábat mosni" meg végképp kiakaszt. Inkább szedjen a nő minden szart, mert őfelsége nem bírja elviselni azt a vékony kis valamit...
2010. okt. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!