Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lyndinette fogamzásgátlóról...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lyndinette fogamzásgátlóról tapasztalatok? Van, aki ilyet szed? Mesélne róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ezelőtt még sosem szedtem fogamzásgátlót, mindig gumival védekeztünk, de édesanyám erőltette, mert szerinte így a legbiztosabb.

Voltam kivizsgáláson, szerencsére mindenre negatív is vagyok, és hát nekem ezt írta fel az orvos.


Tegnapelőtt ki is váltottam a patikából, de eszméletlenül sok mellékhatást írt a betegtájékoztató, és kicsit megijedtem tőle... :S

2 napja szedem, eddig még semmi bajom nincs, de nagyon félek, hogy előbb-utóbb jelentkezni fog valamelyik tünet a sok közül. :S

Épp ezért szeretnék érdeklődni, hogy aki szed még ilyet, annak mi a véleménye a Lyndinette-ről? Van, akinél elő is jöttek ezek a mellékhatások? Kinek mi a tapasztalata ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban?


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!


20/L


2011. júl. 5. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Én híztam tőle mint a disznó, pedig hangsúlyozom, hogy nem ettem többet, ugyanúgy végeztem a napi 30 perces futásomat. Ja és olyan migrént kaptam a 3. levél szünetében, hogy azt hittem, ott maradok. Ennyi. Azóta mást szedek, attól nincs bajom és szerencsére a súlyom is visszaállt. Kinek ki válik be...
2011. júl. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és a mellékhatások nem 2 nap után jönnek, hanem hetek, hónapok múlva:)
2011. júl. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem dettó ugyanez volt. Getomixról váltottam erre, de híztam, mint aki egyfolytában csak eszik és olyan fejgörcsöt kaptam, hogy ügyeletre kellett vinni. Amúgy valakinek beválik, de jobb felismerni, ha kezd rosszabb lenni a helyzet, mivel nekem is félév után lettek ezek.
2011. júl. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is híztam pár hónap alatt 6 kilót, ami alig akart lemenni.

Ezen kívül kiszárította a nyálkahártyát ami miatt kegyetlenül fájt a szex és ráment a kapcsolatom.

Váltottam hüvelygyűrűre és semmi bajom nincs.

2011. júl. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is csak rosszat tudok mondani róla...úgy megkeverte a hormonjaimat,hogy 1 év szedés alatt 20 kilót híztam,aztán mikor abbahagytam utána se tudtam fogyni,sőt újabb 20 kiló lett az eredmény.Most 40 kiló plusznál tartok és képtelen vagyok fogyni.Sportoltam,koplaltam és számtalan diétát próbáltam és soha egyiktől sem fogytam.Persze csak tipp volt,hogy a bogyó okozta ezeket,de aztán elmentem endokrinológushoz és kiderült,hogy valóban a bogyó okozta és úgy tönkrevágta az inzulintermelésemet,hogy életem végéig gyógyszert kell szednem.Ezenkívül,amikor abbahagytam,megemelkedett a tesztoszteronszintem,mert ugye hirtelen meg lett vonva a női hormon ami a bogyóban van.Aztán azóta sose jön meg pontosan a menzeszem és kiderült hogy PCOS beteg vagyok,aminek az összes tünete kijött rajtam(most nem sorolom fel) és a legszarabb,hogy nehezen lehet majd gyerekem.Ez nem minden PCOS betegnél van így,de mondta a doki,hogy nálam minden tünet megtalálható,így kicsi az esélye,hogy könnyen terhes leszek.Tudom,most rád ijesztettem,de szerintem ne szedj semmilyet.Nem azt jelenti,hogy neked bármi bajod is lesz,de szerintem nem kell a szervezetet hormonokkal megbolygatni.A fogamzásgátlókban hormon van,rengeteg.Hiába van kevesebb a maiakban,akkor is sok van bennük.És ha normálisan használjátok a gumit,akkor az is ugyanúgy véd.Mi 4 éve védekezünk azzal és még csak elő sem fordult,hogy kiszakadt volna,vagy rosszul húzta fel.Semmi probléma nem volt.Amúgy elhiszem,hogy aggódik anyukád,az enyém is.De felnőtt nő vagy és dönthetsz a saját szervezetedről.Nem hiszem,hogy bárki elvárhatná,hogy mesterséges hormonokkal tömd magad.Abból sosem sül ki jó.Ha nem a szedés alatt,akkor miután abbahagyod.Nekem pl volt olyan,hogy többször nem is menstruáltam gyógyszer alatt,ami előfordulhat,de nem egészséges.Szóval ha észlelsz valami olyat,ami nem szokott lenni,vagy ha ok nélkül elkezdesz hízni,akkor hagyd abba!
2011. júl. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok: ahogy az utolsó is írta, az a legfontosabb, hogyha csak pár kiló hízást is tapasztalsz, azonnal írass másikat, mert ha beindul a hízás, úgy fogod kapkodni magadra a kilókat, hogy egyszer csak azt veszed észre, hogy 20 kilóval több vagy és azt kegyetlen munka leadni.
2011. júl. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!