Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon viszket odalennt.. Mit...

Nagyon viszket odalennt.. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már 2 napja viszket.. Nemtudom hogy mit csináljak és olyan ciki lenne elmondani az anyukámnak.. El fog múlni magától?

16/L


2022. dec. 17. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Nem cikibb elmondani anyudnak, mint gombás fertőzéssel szenvedni az ünnepekkor...
2022. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%

Nőgyógyászhoz kellene menned, hogy megnézze, ahhoz viszont anyuddal is beszélned kellene!


Okozhatja fertőzés, gomba, műszálas fehérnemű, nem megfelelő higiénia vagy beteg partnerrel történt szxuális aktus, koszos ujjazás stb.

2022. dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Amugy nem kell hozza anyukad. 16 evesen mar boven egyedul is jarhatsz orvoshoz. Csak az a kerdes, mikorra kapsz idopontot ugye...lehet iden mar nem, ha allamirol van szo.

Szoval ha maganba kell menned, a penz miatt azert gondolom csak szolnod kell.

2022. dec. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindenképp nőgyógyászhoz kellene mennem? Még nem voltam és kicsit félek tőle.. Nem lehet rá venni valamilyen krémet vagy valamit ami elmulasztja?
2022. dec. 17. 16:25
 5/12 anonim ***** válasza:
15%

nem kell nőgyógyász feltétlen... azért nem kell a legrosszabbra gondolni... Vegyél a patikába canestent és kend be naponta legalább 2-szer miután szepen megmostad ott és szárazra törölted, pár nap alatt elmúlik.

Viszont a canesten csak akkor segít, ha gombásfertőzés, aminek tünetei:

-nagyon viszket!! de tényleg alig lehet megállni

-homályos folyás

-nem csíp a viezelés

és kerüld a bő tusfürdővel kimosogatását, mert az nem segít.


Bakteriális fertőzésnél:

-csíp a vizelet

-nem annyira viszket

2022. dec. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

En 16 eves koromtol kezdve evente jarok rakszuresre, szultem is mar, igy is felek tole es utalom...:D


Ez ilyen, nem kellemes, senki se szereti, de ha muszaj, akkor muszaj.


Probald meg esetleg a canesten kupot es kremet. De nem vallalok erte felelosseget, ha nem hat vagy ha rosszabb lesz az allapotod, nem vagyok orvos. A viszketes miatt gombanak tunik, de lehet kevert fertozes is, mittudomen. Es persze van olyan makacs gomba, amire csak a venykoteles szerek hatnak, ahhoz pedig orvos kell.

2022. dec. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
8%

#6-os

Tényleg diszkrét kérdés, de akkor 16 évesen már nem voltál szűz? Mert akkor ajánlják ilyen fiatalon a nőgyógyászati vizsgálatokat (feltehetőleg egészséges embernél), ha már nem szűz az ember, meg a kúpot/tampont is.

2022. dec. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%
Úgysem kapsz időpontot hamar. A következő lehetőségek vannak: gomba: erre jó a canesten krém és huvelytabletta, vény nélkül lehet kapni, canesten kombi néven, jó esetben a canesten krém is elegendő ha ez egyáltalán gomba. A másik a bakteriális vaginozis, én lactofeel-t vettem rá és az helyre is hozta. De nem vagyok doki, szóval fogamam sincs mi a bajod. Nekem a legtöbb esetben gomba volt, az nagyon gyakori. Olyan nagy baj szerintem akkor sem lesz a canesten-től ha nem gomba.
2022. dec. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Nyilvanvaloan nem voltam, ezert is kezdtem mar jarni akkor.

De edesanyammal nagyon jo a kapcsolatom, mindent meg tudtam vele beszelni, o batoritott, nem volt ez nalunk tabu, azert is mertem mar ennyire koran elmenni.



Kupot es tampont pedig szuzessegtol fuggetlenul lehet hasznalni!

A szuzhartya egy rugalmas, lyukas szovet, amin keresztul be tudod dugni a kupot is, tampont is.

2022. dec. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
12%

#9-es

Köszönöm a válaszod :)


Amúgy azért nem teljesen igaz a szűzhártyára ez, ezért is nem ajánlják általánosságban a szüzeknek, mert a szűzhártya egy embrionálisan visszamaradt kötőszövetes-nyálkahártya megvastagodás, ami a magzatvíz és egyéb folyadékok bekerülését gátolja és idővel változik az alakja, és mindenkinek más, valakinek megmarad ez a "hártya", valakinek hold alakú másnak meg lehet egy nagyobb lyuk.

[link]

2022. dec. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!