Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, hogy szülés óta...

Normális, hogy szülés óta sokkal gyengébb a menzeszem, mint azelőtt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok embernek változik a menstruációja, és ez eddig rendben is van,de nekem valahogy lényegesen kevesebb a mennyisége. Már több, mint 1 éve szültem. A menzeszem a gyermekágyi idő leteltével szinte azonnal megjött, és azóta rendszeres.

Nem szoptatok. Lassan szeretnénk második babát.

Mik a tapasztalatok?


2022. dec. 28. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
6%

Nekem csak 1 kérdésem van.

Voltál e covidos vagy codvid elleni védőoltást kaptál e?

Ezek is befolyásolhatják sajnos.

2022. dec. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Voltam covidos, de még a terhességem előtt. Az nem befolyásolta a menzeszem. Illetve az oltásokat is megkaptam.
2022. dec. 28. 13:03
 3/5 A kérdező kommentje:
Még annyi plusz infó, hogy a szülés után 4 héttel volt egy sürgősségi küretem, mert sajnos maradt bent méhlepény.
2022. dec. 28. 14:53
 4/5 anonim válasza:
0%

Szülés után sok embernek változik a menstruációs ciklusa, és az is normális, ha a szülés utáni első pár havban a menzesz még rendszeretlen lehet. Ha azonban azóta is rendszeretlen a menstruációd, vagy ha a mennyisége jelentősen csökkent, akkor érdemes orvoshoz fordulni, hogy megtudjátok, mi okozza a változást.


A menstruáció mértéke a szervezet ösztrogén- és progeszteronszintjétől függ, és ezek a hormonok befolyásolják a petefészek működését is. Ha az ösztrogén- vagy progeszteronszint alacsony, akkor a menstruáció mennyisége is csökkenhet. A szülés után a szervezetben lévő hormonok szintje változhat, és ez általában a menstruáció mértékét is befolyásolhatja.


Szülés után a szoptatás is hatással lehet a menstruációra. A szoptatás elősegíti a progeszteronszint emelkedését, ami gátolja a petefészek működését, és így a menstruációt is elodázhatja. Ha már nem szoptatsz, a menstruációd általában újra rendszeres lesz.


Mindenki esetében más lehet a menstruáció mértéke és rendszeressége, és nem mindenki esetében kell normálisnak lennie az általad leírt mennyiség


Üdvözlettel: J. Krisztián

2022. dec. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Persze, köszönöm, azzal tisztában vagyok, hogy hogy működik a női ciklus.

Leginkább tapasztalatokra volnék kíváncsi, hogy aki szintén így járt, ott volt-e bármi gond, vagy simán jött a második baba.

2022. dec. 28. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!