Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Dalacin+ fogamzásgátló szünet...

Dalacin+ fogamzásgátló szünet idején,hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A tablettaszünet első napjàn be kellett vennem 3x1 Dalacint, hogy egy foghúzást előkészítsenek vele(volt rajta egy minimàlis gyulladàs,összesen ezt a 3 pirulát kellett bevennem) A szünet előtti napokban ugyan együtt voltam a barátommal,de nem ment el bennem(elnézést a részletezésért!)

A szünet ideje alatt sosincs szexuális együttlét. A kérdésen az lenne,hogy holnap kezdem el a Mistralt újraszedni,meddig kell kiegészítő védekezést alkalmazni? Tudja valaki esetleg? A betegtàjékoztató konkrétan nem ír szünet alatti antibiotikum szedésről. Összesen 3 szemet kellett belőle beszednem a Dalacinból,nem többet. Az orvosomnak ugyan írtam,de bizonyára szabadsàgon van. Köszönöm szépen! Boldog újévet kívánok!



2022. dec. 29. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
10%
Ha hosszabb ideje szeded a fogamzásgátlót, akkor az a szünet/elvonásos vérzés ideje alatt is véd. Viszont az antibiotikum mindig gyengíti a fogamzásgátló hatását. Tehát minimum legalább az antibiotikum szedési ideje alatt kell más (pl. óvszeres) védekezés. Ha elővigyázatos vagy, bár csak három napig kellett szedned a Dalacint, pár napig utána is védekeztek gumival.
2022. dec. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1 napot kellett 3x1-et. A szünet első napján szedtem be őket,ami egy hete lesz lassan. A szünet alatt dosincs szex,a kérdèsem arra gonatkozna,hogy elég-e mist plusz egy hetet védekezni vagy inkább az egész levél alatt kellene.
2022. dec. 29. 19:24
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Elég a plusz egy hét.

Látom, sokan adtak nem hasznosat, pedig amit írtam, azok igazak.

2022. dec. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!