Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen hormonokat kellene...

Milyen hormonokat kellene megnézetnem?

Figyelt kérdés

Pajzsmirigy és női hormon laborba kellene mennem, de nem kaptam megfelelő tájékoztatást és ahol lakok, nincsen női hormoncsomag.

A pajzsmirigy hormonnál a t3 és t4, amit megnézetek majd és a tpo.

De a többi hormonnál nem tudom, mit kellene akkor nézetnem.

A tesztoszteron, progeszteron, ösztrogén esetleg, de ez lehet kevés.

A tüneteim:

Remegés, hangulatingadozás, idegesség,ingerlékenység, fáradtság, viszketés, alacsony vérnyomás, alacsony testsúly, hideg végtagok, menstruációs görcsök, van inzulinrezisztenciám, sokat szorongok, pánikolok. Refluxom is van, erős gyomorfájdalommal.

Ha valaki tudna segíteni, nagyon hálas lennék.



2022. dec. 30. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Öszintén szólva nem NEKED, hanem az ORVOSNAK kellene eldöntenie, milyen tesztek szükségesek.
2022. dec. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Elsőnek igaza van. Nem neked kellene eldönteni, hanem az orvosnak.
2022. dec. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, csak sajnos nem nagyon akarnak segíteni az orvosok. Lehet teszek még egy próbát egy nőgyógyásznál, de eddig csak rossz tapasztalataim vannak.:(

Kicsit el vagyok már keseredve.

2022. dec. 30. 14:49
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
Hasonló tünetekkel ( plusz komoly alvászavar) több szakorvostól kérdeztem nem lehet-e hormon. Azt mondták nem. Ha mindenáron nézetnél muszáj leszel endokrinológussal konzultálni, nőgyógyász kevés. Ha saját kútfőből mész laborba lehet felesleges dolgokat kérsz vaskos összegekért, ráadásul az ok okozatot csak egy endokrinológus hozhatja össze.
2022. dec. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom ezért sem akarok már orvoshoz menni államiban, viszont egy magán endokrinológust nem tudom meg tudnánk-e most engedni magunknak. :/
2022. dec. 30. 15:01
 6/7 anonim ***** válasza:
11%
Megértelek, plusz a vérvizsgálat. Államiban amúgy egy endokrinológushoz alapból fél év a bejutás. Hát dönts, a te életed.
2022. dec. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen és beutalót sem adnak.:/

Valamit próbálok intézni. Köszönöm.:)

2022. dec. 30. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!