Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jogos a félelmem a fogamzásgát...

Jogos a félelmem a fogamzásgátlótól?

Figyelt kérdés
Biztosabb megoldást szeretnénk a párommal mert az óvszer már volt hogy kiszakadt. Viszont a fogamzásgátlótól félek ugyanis nem egy embert ismerek akik letették a mellékhatások miatt. Nem szeretnék meghízni vagy esetleg a többi mellékhatással találkozni. Több éves fogyókúra eredménye ami most van és nem szeretnék meghíznj egy gyógyszer miatt. Fogamzásgátlóval kapcsolatos tapasztalatokat kérnék. Volt mellékhatás és ha igen mi?

2023. jan. 2. 13:03
A kérdező szavazást indított:
Nem volt mellékhatás
Volt gyengébb mellékhatás
Volt erősebb mellékhatás
26 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Nekem enyhébb mellékhatásaim voltak, de nagyon zavart egy idő után, hogy nem érzem a testem normális működését, úgyhogy abbahagytam és nem is szeretnék szedni soha többet.
2023. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Metionin ***** válasza:
26%
Nekem semmi mellékhatás pedig 13 éve szedem. Az benne a lutri, hogy előre nem lehet tudni, neked lesz-e. Általában ha az első doboz alatt problémás a gyógyszer, akkor lehet másikat íratni. Van, aki egyszerűen nem szereti, van aki meg igen. A lényeg, hogy mindenki azt válassza, ami neki jó vagy amit a szervezete jobban tolerál. Ha gondolod, tegyél vele egy próbát de figyelj, hogy olyan dokihoz menj, aki rendesek kivizsgál, mielőtt felírja.
2023. jan. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

Én nem szedem még régóta, sőt most lesz majd az első megvonásos vérzésem. Tehát majdnem megvan az első levelem. De én nem érzek és nem látok semmit még. Olvastam olyat, hogy van aki az első 2-3 hónapban pecsételve vérzik, nekem semmi. Hajlamosabb leszel fertőzésekre, abból kifolyólag, hogy közvetlenül érintkezel a párod baktériumaival, meghogy ugye máshogy működsz (ami persze természetes), de ez sem történt eddig meg. Én nem híztam, sőt azóta nem is eszek annyit. Van egy kis mellnövekedés, aminek meg még örülök is:).

Én is sok rosszat olvastam, én azért is mertem bevállani, mert nekem anyukám szedte még régen, és semmi panasza nem volt se közben, sem miután abbahagyta.

Kíváncsi leszek mennyivel lesz még másabb az első vérzés vele, de nem hiszem hogy lesz bármi baj.

Ha van kérdésed írj nyugodtan.

2023. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Hat igen, lutri. En 2 evig szedtem, a mellekhatasok 6 honap utan jelentkeztek. 2 ev alatt haromszor valtottam gyogyszert, de nem lett jobb, igy abbahagytam.

Nekem brutalis migrent okozott, 2 havonta gombam volt, libidom 0, ezen kivul allandoan hanyingerem volt, fajt a gyomrom. Hizni mondjuk nem hiztam, fel siker 🤣


Amint abbahagytam, mintha elvagtak volna, minden tunetem eltunt 1 honap utan. Azota se volt gombam pl, pedig eltelt 5 ev, terhes is voltam kozben, akkor is gyakori, de meg akkor se szedtem ossze...


Szoval ja, lutri, nem lehet tudni, nalad mit fog okozni, mi hiaba irjuk le igazabol, hogy volt-e tole bajunk vagy sem 🤷‍♀️

2023. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

Nagyon sok éven át szedtem és én már 40 felett vagyok, szóval akkoriban még voltak elég sz@r gyógyszerek is... gondolom manapság már jobbak vannak.


Elsőre egy triodena nevű bogyót szedtem.. ettől a gyogyszertol elhúzódó vérzésem lett, majd pár hónap mulva a levél közepénél megjött a vérzésem.

Váltottam. De már nem emlékszem mi volt a masodik.. de az sem vált be, mert attol elkezdett szőrösödni a kezem és az arcom.

Váltottam, Diane 35öt szedtem. (ez ma már úgy tudom nincs használatban mert több halálesettel összefüggésbe hozták) híztam és a libidóm is teljesen lecsökkent...

Váltottam és ezután még evekig szedtem Jadine-t. Azzal úgy különösen nem volt gondom, de amikor abbahagytam mert szerettünk volna babát, akkor nem jött össze a teherbeesés evekig.


Mint mindenkit aki így jár, így minket is elküldtek mindenféle kivizsgálásra. Akkor derült ki egy sima hasi uh során, hogy a májamon van egy jóindulatú daganat. Ez a daganat olyan, hogy az esetek nagy többségében nőknél fordul elő és a fogamzásgátló tartós szedése okozza.


Én gyakorlatilag már vagy 7 éve nem szedek hormont mert ezzel a majjal így nem is lehet, de szerencsére már van 3 gyerekunk is és a férjemnek volt vasectomiaja, így már nekem nem is kell.


Én valszleg, hogy a ritka negativ kivétel vagyok akinek minden szar kijutott és tuti hogy ma már jobb fogamzásgátlók vannak mint akkor amikor én mondjuk 20 éve szedtem őket.

2023. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Voltak mellékhatások, libidó lenullázódás, viszketés, gyulladás, szárazság.


Végülis "védett" a gyerektől, ugyanis félév után már szexelni sem volt kedvem miatta.


Abbahagytam, és óvszerezünk. Igen, a barátomnak kellemetlenebb mert nem érez annyira, viszont jobb is, amiért végre normálisan szeretkezhetünk, és nem okoz fájdalmat, vagy nem pl muszájból csinálom, hanem mert valóban kívánom őt.

2023. jan. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 NTBS ***** válasza:
53%
Igen. Több barátnőm használta, elég vegyes tüneteket okozott.
2023. jan. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Aki lepontozza a válaszokat az mit várt?


Velem mindez megtörtént. Miért találnak ki valaki is ilyesmit? Amúgy nekem nem érdekem őt lebeszélni a gyógyszerről de miért nem hasznos az ha valaki igenis nyíltan leírja, hogy nem csak pozitív tapasztalata lehet?


Aki lepontozta itt a válaszokat annak remélem 6xl-re nő a segge és ragyas szőrös lesz a képe a fogamzásgátlótól ha már ilyen hitetlen..

2023. jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Metionin ***** válasza:
72%
8. Van egy troll, aki lepontoz minden ilyen fogamzásgátlós és menstruációs kérdést, ne foglalkozz vele.
2023. jan. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem csak ezeket a kerdeseket, hanem a nok egeszsege kategoriaban kb mindent. De nem ertem amugy a pontozast tenyleg, meg hogy mi a jo abban, hogy tok normalis valaszokat lehuznak.
2023. jan. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!