Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen laboreredménnyel...

Milyen laboreredménnyel diagnosztizáltak IR-t? (inzulinrezisztencia)

Figyelt kérdés
Mik voltak a terhelésen mért inzulin/vércukor eredményeitek?

2023. jan. 2. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Ha a 120 perces vércukor érték az éhgyomri alá esik akkor IR. Az inzulin csak azt mutatja meg, hogy mennyire súlyos. Enyhébb esetben 30 körül is lehet, erre még (nálunk) nem adnak gyógyszert, hátha elég a diéta és a sport. Többszázas értéknél azonnal gyógyszer.
2023. jan. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyéni eredmények érdekelnének. Nekem mindig aláesik a cukor, az inzulin meg határérték feletti: senkit sem érdekelt, még terhesség alatt sem és diéta szintjén sem. Endokrinológust, háziorvost, nőgyógyászt, dietetikust sem. Kétszer mérettem inzulint is az elmúlt 3 évben, mindkétszer 60 körül volt a 2 órás és 70 körül az 1 órás. Ezért kérdeznék tapasztalatokat a való életből, mert az sokszor más, mint amit hivatalosan hangoztatnak.
2023. jan. 3. 01:16
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Szia.


Nekem így voltak:

0' inzulin 22,3

60' inzulin 126,9

120' inzulin 100,5


0' cukor 5,5

60' cukor 7,8

120' cukor 7,3



azóta sokat változtattam az életmódomon, sokat javult is az értékem. Jobban is érzem magam, jobb a közérzetem.


Most így néznek ki az értékeim:

inzulin:

0' 9,1

60' 39,9

120' 54,2


cukor:

0'4,6

60' 5,3

120' 4,9


De ehhez kellett a rendszeres sport és az egészséges, tudatos táplálkozás. :)

Sok sikert.

2023. jan. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért kellett lepontozni a válaszokat, nekem hasznosak.
2023. jan. 10. 17:37
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
#1-nek nincs igaza, ez nem így van. Páromnak is aláesik, mégsem IR, ahhoz a 120 perces, de talán még a 60 perces inzulinnak is magasnak kell lennie, nem véletlenül van a Homa-index. Azt is figyelembe kell venni, hogy ez egy terheléses vizsgálat, megiszol 75gr. cukrot és utána 2 órán keresztül nem ehetsz semmit, csak vizet ihatsz, illetve azt kell is. Akinél a cukor hirtelen, de határ érték alatti inzulinválaszt vált ki, azoknál ez megtörténik.
2023. okt. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!