Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erős menstruációs vérzés,ami...

Erős menstruációs vérzés,ami elhuzodik.Maga a mensi 46 nara jön meg,mit lehetne tenni fogamzasgatlo nélkül?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál persze már 3- nal is csak a spiralt vagy a fogamzásgátló tablettat ajanlja.De nem szednék mert a labamon begyulladnak az erek..hiaba mondtam nem értik.most vashianyos vérszegény lettem. Kellene valami ötlet ,kaparason tul vagyok.42 éves vagyok most lett hormonpanel is.
2023. jan. 9. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát pedig erre a hormonoa spirál tökéletes és a visszereidet sem fogja fokozni, thrombosist sem okoz. Vagy műtét.
2023. jan. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Progeszteron. Nem a kombinált tabletták, ami ösztrogént és progeszteront is tartalmaz, hanem csak a progeszeron. Kapható krém formában is, az nem vényköteles, online szerzem be. Néhányan megkérdőjelezik, hogy szabad-e használni, de nekem öt évig működött, egyszer sem kellett kaparásra mennem. (Már nincs menzeszem, 53 vagyok.)
2023. jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Második: A homronos spirálban is az van csak, progeszteron. Helyileg hat, nem kell vele foglalkozni. Vérzészavar esetén elsőként választandó...
2023. jan. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Leirnád privatban hogyan hasznaltad a krémet és melyik márkat?
2023. jan. 9. 21:05
 5/10 A kérdező kommentje:
A spiralt is mondták,deaz is okozhat közti vérzést sőt erős vérzést átolvastam a tájékoztatót. Tudom lehet nem,de nem akarom hogy idegen cucc legyen bent.
2023. jan. 9. 21:06
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha neked smemi se jó, akkor meg szenvedj.

Most erre mit lehet mondani? A spirál addig okoz vérzészavart, amíg el nem vékonyítja a nyálkahártyát. Pár hétig, egy-két hónaapig pecsételsz, aztén többet nincs menzezs és legalább méhtestrákod se lesz...

2023. jan. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Semmi se jo...mai orvostudomány csak ilyen drasztikusan tud mindent gyogyitani..az se jo ha nincs mensi
2023. jan. 9. 21:20
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Csak szerinted nem jó, ha nincs mensi. Ez ilyen laikus berögződött baromság.

Nem a menzesszel van baj, hanem a kiegyensúlyozatlan ösztrogénhatással, ami amúgy rákkeltő. A progezsteron meg pont az ellen van.

A méhtestrák legjobb megelőzési módszere a hormonos spirál.

Drasztikusnak pedig mondjuk a méhkivételt nevezném, nem egy 3 perces műveletet, ami évekre megoldja a gondod.

2023. jan. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Menjél el endokrinológushoz, ugyanis ő foglalkozik a hormonzavarral.
2023. jan. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

2-es voltam, kérdeztél: NOW progeszteronkrémet használtam, előírás szerint, naponta borsónyi mennyiség változó helyekre a vékony bőrrel borított testrészeken (alkar, boka, has, belső comb).

Spirált én se használnék, és a méhemet se vetetném ki. 53 éves vagyok, még mindig egyben, kaparni se kellett soha. Egyébként progeszteront tartós hatású injekcióban is kaphatsz az erős vérzésre, háromhavonta kell ismételni. Egy darabig ezt is kaptam, csak nem volt szimpi az orvos, akkor váltottam a krémre.

2023. jan. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!