Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez mitől lehet?

Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már vagy pár napja,nagyon vakarozik a hüvely bemenetnel,és fogalmam sincs mitől lehet, gombás sztem nem vagyok,mivel büdös folyasom sincs,kenem Canesten krémmel,ahol vakarozik ,néha picit felnyulok hogy biztosra menjek,de belülről sohase csíp,csak annyi elváltozás van hogy nagyon vakarozik a hüvely bemenetnel. Én arra is gondoltam,hogy az intim mosakodot nem bírná,mivel azóta vakarozik,amióta használom. Köszönöm szépen a válaszokat!

2023. jan. 10. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
8%
A gomba nem büdös, csak a bakteriális vaginózis büdös. Viszont mindkettőnél van folyás, bár eltérő.
2023. jan. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az intim mosó szereket jobb,ha erdőből!Én férfi mosakodot próbáltam ki,de annyira égető érzés volt,hogy eldobtam!A meleg szappanos víz a legjobb csodaszer!
2023. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Nézzük a bakteriális fertőzések tüneteit, kezelését!

A bakteriális vaginózis a hüvely leggyakoribb fertőzése, ilyenkor a normál hüvelyflórát alkotó jótékony Lactobacillusok valamilyen okból eltűnnek, így a pH emelkedik, és azok a káros baktériumok, amelyek egyébként csak kis számban vannak jelen a hüvelyben, elszaporodnak. Jellemző tünete a bőséges, szürkésfehér színű, kellemetlen, halszagú hüvelyfolyás megjelenése. "


"Így ismerhető fel a gombás fertőzés

A betegséget többnyire okozó Candida gombák jelen vannak az egészséges női szervezetben, így a hüvelyflórában is. Előfordulhat azonban, hogy külső vagy belső hatások felborítják az egészséges egyensúlyt, így a gombák nagy számban elszaporodnak és fertőzést okoznak. A bakteriális vaginózissal szemben, gombás fertőzés esetén többféle tünet is jelentkezik. A hüvelyváladék fehér vagy sárgás színű lesz, maga a folyás állaga is megváltozik, túrószerűvé válik. Általában viszkető, égő érzés társul hozzá az intim területen, és a szexuális aktus gyakran csípő, égő érzéssel jár."


Ezt egy ismeretterjesztő oldalról másoltam be egy gyors google keresés után. Szerintem elég egyértelmű.

1-es voltam.

2023. febr. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!