Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mammografiára csak más fél...

Mammografiára csak más fél hónap múlva kaptam időpontot.elmosodot kontoru nehezen elkulonitheto kb30x18x12 inhomogen terime.mire készüljek?

Figyelt kérdés

#Inhomogen terime
2023. jan. 12. 20:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
32 éves vagyok kB 4 éve van ott 2 évente járok vizsgálatra évente háziorvos ultrahanggal nézi,de most azt mondta lehet rossz indulatu és a mérete is nőt. Sürgős beutalom is van
2023. jan. 12. 20:19
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Sürgős beutalóval másfél hónap? Mondtad az időpont kérésekor a sürgős beutalót? Intézkedjen a háziorvosod vagy a nőgyógyászod. A háziorvosod ért az ultrahanghoz? Radiológusnak kéne megnéznie, nem egy háziorvosnak. Ha másképp nem megy, magánúton menj el.
2023. jan. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Saját háziorvos radiológus is azt mondta nem tudja miaz de készüljek fel lehet műteni kell kemény tömör csomó.mammografia azt mondta túl fiatal vagyok és ezért kaptam ilyen késői időpontot
2023. jan. 12. 21:35
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Azért megtehetné, hogy rátelefonál a mammográfiás helyre. Vagy menj el magánban. Az első két találatnál 25 ill. 32 ezer Ft.
2023. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
45%
Van olyan háziorvos, aki radiológus is, szóval ő is ultrahangozhat ez esetben. Hát ugye van az a szabály, hogy a rosszindulatú elváltozásokat ennyi idő alatt diagnosztizálni is kell. Ergo no comment. Annyira mondjuk nem értem miért erőltetik a mammográfiát, ha ultrahanggal is kimutatható, lehet ott is csak ultrahang lenne, ha fiatal vagy, feleslegesnek tartom a sugarat, inkább akkor már szövettan kéne, esetleg CT vagy MR,csak arra háziorvos nem utalhat be. Sajnos az inhomogén terime nem igazán jó dolog, de azt sem értem miért vártak eddig vele? Már régen, 1 év után tisztázni kellett volna mi ez főleg, ha változik. Menj vissza a dokihoz és ha már radiológus is, akkor nyugodtan segíthetne hamarabbi időpontot intézni, vagy telefonálgasson már párat. Sosem értettem azt, hogy miért kell az ilyen dolgokat a betegre bízni, undorító dolog.
2023. jan. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
A kettő együtt adja ki az alapos gyanút; ha az ultrahang elég lenne, nem alkalmaznák a mammográfiát.
2023. jan. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
22%
Mammográfiát nem mindenkinek csinálnak egyébként.
2023. jan. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Itt Pesten mindenkinek. Először mammográfia, azt rögtön megnézi az orvos, utána ultrahang még ugyanakkor, majd lelet a kézbe. Az időpont itt is több hónap, de gyanú esetén hamarabb.
2023. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
22%
Egyáltalán nem így van.
2023. jan. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%
Mi nem így van, Y? Te mondod meg nekem, hogy nálunk hogy van?
2023. jan. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!