Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruacio elso napjan...

Menstruacio elso napjan hangosan szenvedek,olyan mintha szulnek. El kene mennem orvoshoz vagy normalis?

Figyelt kérdés

Nem tudok enni menstruacio elott 2 nappal es menstuacio elso 2 napjaban sem, nagyon hanyingerem van. Szoktam is hanyni, elhanyom magam csak igy. De ez még a kisebbik problema.. a nagyobbik az, hogy szo szerint hangosan szenvedek. Nem gorcsolok, csak faj annyira hogy nem tudok mozogni, nem tudok fekudni, nem tudok letezni..

Alig tudok furdeni is, nem tudok semmit csinalni. Hangosan jajjozgatok, meg sohajtozok haton fekve egesz nap, pont olyan mintha szulnek. Még a levegovetel is faj, remegek is. Tamponra valtottam hatha jobb lesz, es jobb is mert igy nem erzem annyira a szagot es nem latom amikor a mosdoba megyek es kevesebbszer hanyok, de a fajdalmon nem segit.

Nem tudom elmenjek e orvoshoz, vagy ez rendben van e ez a fajdalom, olvasgattam de sokan vannak igyanigy es van aki szerint normalis van aki szerint nem. Felek, hogy ki fog nevetni a nogyogyasz..egyebkent is bunko minden orvos, ha meg azt hiszi semmi bajom es ugy mentem oda zavarni az idejet, mégrosszabb az egesz.

24L


2023. jan. 14. 14:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%

10: de nem az volt a kérdés, hogy mit lehet használni fájdalomcsökkentésre, hanem hogy az erős fájdalom utalhat-e vmi problémára.

Nem csak elnyomni kell a fájdalmat, ki kell vizsgálni, hogy van-e vmi baj. Ha van és nem foglalkoznak vele, akkor meddőséget is okozhat.

2023. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
32%
Abnormális
2023. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
13%

" de nem az volt a kérdés, hogy mit lehet használni fájdalomcsökkentésre, hanem hogy az erős fájdalom utalhat-e vmi problémára.


Nem csak elnyomni kell a fájdalmat, ki kell vizsgálni, hogy van-e vmi baj. Ha van és nem foglalkoznak vele, akkor meddőséget is okozhat."



Akkor miért itt kérdezősködik, miért nem megy orvoshoz amikor kell hétköznap?

2023. jan. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
29%

Annyira valóságtól távoli, hogy valaki minimum 10-12 éve menstruál és normálisnak gondolja ezt a fájdalmat, és orvoshoz sem megy, ha mindenki azt írná, hogy normális.

Vagy 10-12 éve ugyanígy fáj neki. Csak akkor miért most kérdés.

2023. jan. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
2023. jan. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
29%
Nem normális, orvoshoz kellett volna már rég menni.
2023. jan. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Vizsgáltasd ki. Minden hónapban egy ilyen az életminőségedet tökrevágja. Gondolom munkából/suliból is hiányzol ilyenkor. Nyugodtan menj csak el, az orvos azért tanult annyi évet, hogy ha valaki nem tudja, hogy baja van vagy nincs, akkor ő kiderítse és megmondja.


A 2esre meg ne legyél mérges, igaz hogy ffi, de jószandékkal írta, és nem is rossz tanács, mert valakinek tényleg használ az ilyen. Ha te már a gondolattól is irtózol, akkor neked valószínűleg nem is lenne jó, ezt te érzed a legjobban. Nekem ugyanígy nem esik jól a meleg, de tesómnak használ. Mindenkinek más jön be 😉

2023. jan. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
37%
Lehet ciszta, mióma, endo..., szóval menjél el nőgyógyászhoz. Ilyen erősségű fájdalom nem oké.
2023. jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!