Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Májfunkció eredménye: Got...

Májfunkció eredménye: Got (ast) 136. U/1 <35 Alkaline phosphatase 38U/1 35-105 Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy az ast tul magas es az a.p tul alacsony . De minek a kovetkezmenye? Aggodom kellene?


2 het mulva megyek orvoshoz de addig gondoltam ra kerdek .


23/L



2023. jan. 14. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

A májfunkció eredménye azt mutatja, hogy a páciens vérben a máj által termelt enzimek szintjét mutatja. A Got (AST) és Alkaline Phosphatase (ALP) enzimek a májban termelődnek. A Got (AST) 136 U/L és Alkaline Phosphatase 38 U/L értékek jelzik, hogy a máj enzim szintje emelkedett.


A normális értékek általában:


Got (AST) : 0-35 U/L

Alkaline Phosphatase: 35-105 U/L


Az emelkedett értékek jelezhetnek májbetegséget, mint például hepatitis, májgyulladás, vagy májzsugorodás, de más betegségek is okozhatják, mint például szívbetegség, vagy csontbetegség.


Mindenképpen javasolt további vizsgálatokat végezni, hogy pontosabban meghatározzák a máj állapotát és a betegség okát, és megfelelő kezelést alkalmazzanak.

2023. jan. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt . A tobbi mint peldaul a bilirubin, ALT,gamma-GT normalis volt.

Nagy lehet a baj?

2023. jan. 14. 18:31
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
nem tudom, az orvosod majd megállapítja.
2023. jan. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
Nem tudjuk ezt így, makd az orvosod megmondja mi legyen. Lehet folyamatos gyógyszer szedés miatt is.
2023. jan. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!