Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van egy elemes fényképezőm,2.4...

Van egy elemes fényképezőm,2.4v van az aljára írva, tehát elvileg alkaline elemet (2x1.5v) nem lehetne bele tenni?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem mostmár, a neten találtam használatit, abban is azt írják az alkaline-ra hogy lehet használni de nem bír annyit vele. Az alkaline 1.5v, kettő tehát 3.0v, míg a tölthető akksi 2x1.2v, úgy oké a 2.4v


Ha én rátolom DC-ről a 3.1v-ot elfüstöl a gép, vagy mi lesz? Pl. néhány Canon Powershot fényképező 3.14v-al megy el, mint az aljukra az rá is van írva.



2019. jan. 12. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Alkáli elemnek mondjuk magyarul és nincs különösebb jelentősége, mert a nem kis terhelőáram hatására a 3 V kapocsfeszültség lejjebb fog esni, még az új elemnél is. Később meg pláne.

Szárazelemeknél a maximális feszültséget adják meg, pontosabban lehet 1,65 V legfeljebb.

Ezzel szemben akkunál 1,2 V a névleges középérték.

Töltés után 1,3 V körül mérhető, viszont lényeges különbség, hogy az akkuk belső ellenállása alacsonyabb.

Ezért hiába kevesebb feszültség, de azt jobban, stabilabban tartja, terhelés hatására.

Ezért lehet tapasztalni a háromcellás zseblámpáknál is, ami 4,5 V lenne elvileg és valaki aggódik, hogy vajon mit fog csinálni 3,6 V akkuról?

Főleg belegondolva, hogy a fehér LED nyitófeszültsége 3 V körül van, vele sorban egy ellenállás, nem lesz túl kicsi az áram?

Valamikor bennem is kérdést vetett fel, de kipróbálva kiderült, hogy semmi, mert az akku hiába kevesebb, de azt a kisebb feszültséget jobban tartja terhelésre.

Az meg alap dolog, hogy a géped 3 V elviselésére tervezik, pláne amikor nem is jelent tervezési nehézséget egyáltalán. Épp fordítva lenne életszerűtlen, de a szakemberek nem ilyen buták, hogy direkt bekorlátozzák, amit semmi értelme.

2019. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem, hogy 3 vagy 3,2 V is tökmindegy már, ezen a szinten.
2019. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A gyári külső dc táp 4.2v ad le, de ez drága és nem is nagyon kapni már ellenben ebay-en Canon-hoz való dc táp 3.2v ad le usb-n keresztül, ami kb. a két alkáli elemnek felelne meg az én olvasatomban, csak ugye ez a fesz. nem esne le, folyamatosan kapná a gép. De elbizonytalanodtam, mert ha a gyári dc 4.2 akkor ez a 3.2 meg lehet kevés neki?


De ha a gép megoldja elketyeg bármelyik variációval akkor jó.

2019. jan. 12. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!