Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális menstruáció?

Ez normális menstruáció?

Figyelt kérdés

Ezzel forduljak orvoshoz? Nemtudom ezek normálisak-e, vagy valami betegséget jelez.

Kétszer szültem császárral, második szülésem után már 8-9 hónapja menstruálok. Még szoptatok.

Azonban azóta elég erős és hosszú a menstruációm. Van 28 és 35 napos ciklus is. A második napon nagyon puffad a hasam, és nagyon görcsöl. De ezek nem méh görcsök, inkább bél. Ezekre gyógyszert kell bevennem,különben aznap semmit sem tudok csinálni. Volt hogy hasmenésem is volt a második napon.

Ezek beleférnek a "normálisba"? Azelőtt sosem volt gondom a menstruációmmal, az első szoptatás alkalmával sem.


2023. jan. 17. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Bele.. Azt szokták elfelejteni a nők, hogy nem vagyunk gépek,nem kell a ciklusnak napra pontosnak lennie. Nekem az endokrinologus azt mondta 25-40 nap között, minden hónapban egyszer kell megjönnie. Hát a hasmenés (vagyis inkabb higabb széklet is az). Rengeteg embernek nekem is, volt egy időszak amikor szorulasom volt ilyenkor, most megint hivabb a szekletem. De csak ilyenkor kb első harom nap, aztan minden normalis. Ha megnyugtat menj orvoshoz, tud csinalni ultrahangot, hormonvizsgalatokat, amik megmutatják van e baj..
2023. jan. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak azért fura nekem, mert mindig olyan "jó", panaszmentes volt nekem, persze, szültem kettőt, ráadásul császár, szóval emiatt már sosem lesz a régi?
2023. jan. 17. 19:45
 3/4 anonim ***** válasza:
18%

El tudom képzelni, hogy már nem lesz a régi.

Császáros ismerőseim pl arra panaszkodnak, eddig normális volt a vérmennyiség, de császár óta ömlik belőlük. A mensi alatti bélpanasz is lehet normális, pl nekem is van, pedig nem is szültem.

De orvoshoz mindenképp menj, hátha tud segíteni.

2023. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
32%

Ez normális, nálam szülés nélkül is ilyen.


Amíg gyógyszerrel bírod a legerősebb napot, semmi baj.

A probléma ott kezdődik, amikor a gyógyszer sem elég, vagy hánysz, elájulsz, stb.

2023. jan. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!