Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhesség ideje alatt felfázás...

Terhesség ideje alatt felfázásra? Urnizol/cys control forte?

Figyelt kérdés
A nőgyógyász urnizolt ajánlott, de utána néztem és azt terhesség alatt nem is lehet szedni.. Van olyan, aki mégis szedte, és mi lett a következménye? Illetve a cys control forterol van valakinek véleménye? Használ ez valamit? (mert errol meg azt olvastam hogy nem segít..) Nektek esetleg mi segített?

2023. jan. 18. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Minek mész orvoshoz ha a gyakori népének jobban hiszel???
2023. jan. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

De, lehet szedni, azért is írta fel az orvos.

Saját észtől vezérelvd nem szabad szedni semmit terhesen. Orvosi utasításra viszont igen.

2023. jan. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%
En antibiotikumot kaptam felfazasra terhesen. Bar ugye volt vizelettenyesztes es azalapjan.
2023. jan. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%

Sajnos nekem is muszáj volt antibiotikumot szednem, bár elhúzódott és a vesémre is ráment.

Egyébként sok-sok tea! Amúgy hanyadik hètben vagy?

2023. jan. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

9. hétben vagyok. Nekem nem kértek vizelettenyésztést, sőt nem is kérdezett semmit az orvosom, egy tünet után ravagta ezt. Beszéltem egy másik dokival is, ő több mindent kérdezett, és ő mondta hogy kezdeti stádiumban (1 napja voltak tüneteim) próbáljam meg a gyengébb készítményt, ami nem veszélyes a magzatra, és ha az nem használ, ő is azt tudja mondani amit az első. De amúgy az urzinol tabletta nem antibiotikum.. hanem egy gyógynövényes készítmény. Medveszőlőlevélből készült, ami a terhesség alatt tilos, ugyanis görcsöket okoz. Azért tájékozódni szerintem nem bűn.. Világ életemben ilyen voltam, szeretem, ha tudom, mi történik velem, mit tartalmaz az, amit beszedek, milyen hatással lesz rám, stb. Most pedig még inkább szeretnék erre odafigyelni, ezért keresem a minél több lehetőséget, minél több véleményt. Nem a gyakori volt rögtön az eszemben, végigolvastam a kérdésem előtt sok oldalt, viszont ezt az oldalt használom évek óta, és az esetek 70%ban kapok is érdemleges választ, így hát most is megpróbáltam. És nem, nem orvosi szakmai írásra vágytam itt, hanem TAPASZTALATOKRA. Azt hiszem, ez a kettő merőben eltérő.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat és szép estét mindenkinek!

2023. jan. 19. 18:04
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
A húgyuti fertőzés nem játék. Ha tudta az orvos, hogy várandós vagy, és hány hetes, ez alapján mérlegelve döntött. Azzal sem jársz jobban, ha hatástalan teákat iszol és elhúzod a gyulladásos állapotot. Pont ugyan olyan káros a magzatodra, mint a rosszul megválasztott gyógyszer.
2023. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!