Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erős menstruációs görcstől...

Erős menstruációs görcstől szédülés, látáscsökkenés, hasmenés?

Figyelt kérdés

Az éjszaka felkeltem, és kimentem mosdóba, kiderült, hogy épp megjött, és emiatt fáj iszonytatóan a hasam. Hasmenésem volt, az oké, de közben elkezdett hányingerem lenni,kivert a víz, szédültem, zúgott a fejem. Ami ijesztő volt, hogy csak félig láttam, a tér egyik fele elsötétült, és a fülem is bedugult. Nagyon rosszul voltam. Úgy megizzadtam hirtelen, hogy átázott a pizsamám. Aztán vettem be három nospát és két algopirint, és idővel el tudtam aludni. De így még nem görcsölt a hasam sose, nagyon fájt.

Veletek volt már ilyen? Tudja valaki mi lehet ez?


22L



2023. jan. 21. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem ez nem normális. Vizsgáltasd ki magad! Még a hasmenés, a hángyinger oké, de ennyi tünet egyszerre... meg ennyi gyógyszer, ezt még olvasni is rossz volt!
2023. jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%

Szia!

A hasmenés úgymond még normális, az sajnos nekem is van az első 1-2 napon.

De ez tényleg durva, amit leírsz. Nekem egyszer volt csak olyan, hogy reggel leesett a vércukrom és így jött meg ráadásul. Szóval egyszerre fostam, szédültem és remegtem, de tudtam, hogy az attól van. Benyomtam 1 kanálka mézet és egyből jobb lett, utána gyógyszer, mikor elmúlt a görcs, akkor ettem rendesen, helyre jöttem.

De ilyen erős izzadás, elsötétülés, ez elég durva..

Nem tudom, én ezt megemlíteném nődokinak, mert ez sok tünet így egyben.

2023. jan. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5%
Igen, ennyi idősen volt. Sőt, rosszabb, mert én konkrétan mellé még sugárban hánytam is. Nekem is mindenki azzal jött, hogy ez nem normális, aztán persze soha nem találtak semmit. Én is ilyen brutál adagokat szedtem, persze nem hatott semmi. Aztán rájöttem, hogy a kialakult fájdalmat már nem tudja semmi sem csillapítani, megelőzően kell beszedni a ciklooxigenáz-gátló szarokat, mert ez egy enzimkaszkád, ami ha beindul, semmi sem állítja meg. ha idejében fogod meg valamivel a dolgot, elkerülhető az ilyen jellegű rosszullét. És akkor kevesebb gyógyszerrel is eredményt érsz el. Ezt sztem beszéld meg orvossal, én nem szeretnék konkrét tanácsot adni, miből mennyit és mikor szedj be. Lehetőleg olyat keress, aki nem teljesen hülye hozzá, és nem akar feleslegesen hormonnal meg erre hatástalan fájdalomcsillapítókkal teletömni. A cink nekem amúgfy segített, mert az is a megfelelő pontokon állítja le ezt az öngerjesztő folyamatot. Azt is megelőzésként kell szedni, nagyobb dózisban, mint amit táplálékkiegészítésnek ajánlanak. Orvosi javaslatra lehet ilyet, csomó betegségben használják terápiás céllal a cinket (pl pattanásosság kezelése), de erről is hozzáértő nőgyógyásszal értekezz, ne magadtól vegyél akármilyen vitaminkészítményt. Ebben pláne nem szeretnék tanácsot osztogatni. Ha nem tud a cinkről, akkor kuka, menj máshoz. Remélem találsz valakit, aki tud majd neked segíteni, sajnos sok a kókler. Ez nyilván nem holnap lesz, utána kell járni eléggé. Addig is vezess menstruációs naplót, hogy nagyjából tudd, mikor üt be ez a szar. Ez egyébként sem árt.
2023. jan. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%

Bizony,hogy lehet.

Nálam 2-3x volt ilyen,erős hányinger,borzasztó görcs,hasmenés és szédülés.Felálltam konkrétan,és ha nincs ott a szék,el is ájulok,mert szó szerint forgott velem a fal.

Cataflam,Flector por segített,meg utána egy kis alvás..

De akkor azt hittem,a mentő visz el...23/l

2023. febr. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10%
Nekem minden alkalommal ilyen, amikor megjön... Kb. úgy érzem haldoklom, sorra járom a wc-t, néha 2 algoflex segít és hozzá 1-2 óra alvás. Utána teljesen jól leszek.
2023. febr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%

Lányok, én nem hiszem, hogy ez annyira normális lenne..

Nekem is fáj az első nap, enyhe hasmenés van esetleg, de semmi más ilyesmi. Értem, hogy mindenkinek különböző, ahogy megéli, de lehet ilyesmivel én nőgyógyászomhoz fordulnék, ha gyakori jelenség.

Én még azzal is megkérdeztem őt, hogy fáj az eleje eléggé, meg megy tőle néha a hasam, de erre azt mondta még belefér. De erős vérzéssel, komoly rosszulléttel nem biztos, hogy okés.

2023. febr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom, de tegnap meglepetésszerűen előbb megjött nekem a munkahelyemen, még az a szerencsém, hogy nem görcsöltem a megszokott módon, de amint hazaértem.. Görcsölés és futás a wc-re úgy rámjött a hasmenés. Sajnos ma reggelre is az volt, pedig tegnap már vettem be görcsoldót. Szóval indulhatok nospaval és imodiumommal munkába szuper. :D

Ez a görcstől van, ami kihat a bélre is és a hormonok is közrejátszanak ilyenkor. Szerintem előfordulhat olyan, amit leírtál.

2023. febr. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!