Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nők miért nem kapnak szabads...

A nők miért nem kapnak szabadságot menstruáció idő alatt?

Figyelt kérdés
Legalább az első 1-2 napon.

2023. jan. 31. 12:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
47%

A dohanyzasra annyit irnek, hogy en anno dohanyoztam, ma mar leszoktam. Viszont en mindig csak ebedszunetben mentem ki egyszer ragyujtani az egyik elozo munkahelyemen, ennyi volt a nagy cigizesem munka kozben, de no voltam, ez volt a bunom, a szinten no fonokom allandoan baszogatott emiatt; hogy ezt en hogy kepzelem, hogy a sajat szunetemben kimegyek.

A ferfi kollegak orankent jartak cigizni, az nem volt baj persze. Szoval nyilvan a noknek nehogy mar barmit is lehessen vagy szavuk legyen, neem, az nem. De ha a ferfi csinalja ,az igy kiraly, belefer.


Ha a ferfiak menstrualnanak, mar reg be lenne vezetne nem a havi 1 nap, hanem a havi 5 nap, ezt garantalom. Hat egy ilyen vilagban elunk.

2023. jan. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
50%

#10

Ha nem lenne ilyen mértékű a válság lehet el lenne ez fogadva itt is.

De nálunk jelenleg az van, hogy nőből legyen minimum kvóta. Egységes bér. Ebből a nők nem engednek. De ha nem mennek be dolgozni, akkor mi van?? Jogos lenne, ha ugyan annyit kapnának kevesebb munkáért?? Nagyon nem.

Ebből már csak amiatt is lenne felháborodás a női oldalról, ha kevesebb bért kapnának, mert akkor lehet utcára is kerülnek. Mennyi most egy kezdő tanári bér?? 160 ezer?? Ha 10-30 ezer forinttal kevesebbet kapnának az úgy mire lenne elég? Meg ugye valamivel emelni kellene a féfiak fizetését az arányosan több munkáért. Utána azon menne a hiszti, hogy egy férfitól akár 60 ezer forinttal is kevesebbet keresnének. Ami nálunk meg brutál összeg már.

Míg máshol tényleg nem számítana az, hogy most hány női alkalmazott van, meg hogy ki keres többet, mennyivel. Itt ebből csak háborgás lenne a nők részéről hosszabb távon. Mert minden előny jól jönne hátrány nélkül.

2023. jan. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
39%

Hapsinak lenni tényleg mennyivel egyszerűbb ilyen szempontból.

Nincsenek kinézve és nem éri Őket attrocitás sem egy természetes egészségügyi dolog miatt.

2023. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
48%

Es most jogos, hogy a ferfiak ugyanannyit kapnak, pedig fele annyit szenvednek havonta, mint a nok? Lehet ezt igy is nezni.

Sot.

Ha a gyerek beteg, ki marad altalaban otthon vele? A no. Ha a szulok valnak, kihez kerul a gyerek? A nohoz. Kik szoktak szo nelkul lelepni? A ferfiak.

Mindig a no szop. 🤷‍♀️

2023. jan. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
59%

14. Azért ezt nem gondolod komolyan???

Olyan törvény van hogy csak a nőket védi, a gyereket is a nők kapják meg.

De otthon maradhatna a férfi is gyereket nevelni, mégis kinek nem tetszene?

Hát persze hogy a nőknek állna félre az orruk.

Mehet a nő dolgozni otthon maradna nagyon sok férfi velük ha beteg.

Az meg hogy a férfi lelép, hát nyilván azért mert úgy viselkedik vele a nő.

Lenne ám sivalkodás hogy a nőknek kell dolgozni a férfi otthon van és nem csinál semmit!!!

Úgy hogy felesleges ez a hülyeség.

2023. jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
59%

4. Ezt nagyon jól látja nő létére.

" akkor a munkaeropiacon lehet hatranyba kerulnenek a ferfiakkal szemben,(ennel is jobban),mert nyilvan gondolom szivesebben alkalmazzak azt, aki nem megy szabira havonta, mint aki igen. ""

Bizony a munkáltató is előnyben részesitené a férfit mert ő rá mindíg számíthat, míg a nőkre kevésbé.

2023. jan. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
25%
#15, én felajánlottam a férjemnek, hogy maradjon ő otthon a fiunkkal a harmadik évben. Nem akar élni a lehetőséggel. Szerintem elég kevés apuka választaná az otthon maradást sajnos. Már csak a társadalmi norma miatt is: ez nem szokás. Ha kötelezővé tennék, pl. a 3 évből max. 2-t vehetne igénybe ugyanaz a szülő, akkor talán változna a szokás is.
2023. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
27%

1. mert van aki visszaélne vele - nálunk is volt olyan csaj gimiben, aki két héten át menstruált, csak ne kelljen úsznia :D

2. mert a sok idióta pi... megszólná azokat, akik merészelnének élni vele


Nekem pl nagyon jól jön, hogy a 2. napon itthon lehetek, mert legalább nem az munkahelyen kell háromóránként fsni járni (mert ugye éljen a hasmenés) :(, vagy nem ott hányok, amikor a gyógyszertől visszajön az ebéd.

2023. jan. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom 2 budapesti kerületben bevezették már. Talán a 6. és 7. kerületben.
2023. jan. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!