Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 36 hetes terhes vagyok, este...

36 hetes terhes vagyok, este cérnagilisztát találtam a végbélnyílásomnál. Lehet baja a babának?

Figyelt kérdés

2023. febr. 1. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Nem lesz baja a babának, de szülés után kezeltesd majd ki magad, mert nem egészséges hosszú távon ha ilyen élősködőket hordozol.
2023. febr. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2023. febr. 2. 00:02
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Nem hiszem, de nem értek hozzá.


Tudomásom szerint a bélgiliszta az emésztőrendszeren kerül be (többnyire szájon át) és a végbélben szaporodik, vagyis nincs köze a véráramhoz.


Konzultálj azért hozzáértővel, esetleg amiatt is, van-e terhesen ellenjavallt féreghajtó - biztos van olyan, aminek semmi köze hozzá (fokhagymát pl. tudomásom szerint nem szeretik), de inkább légy óvatos és kérdezz (orvos / gyógyszerész szinten).


Gondolom, kezelni már a tudat miatt is minél hamarabb szeretnéd, de amúgy is érdemes, mert azért a szervezeted gyengíti, ha elszaporodnak. Alapvetően kétszer kell - egyszer az élők miatt, később az általuk rakott peték miatt, hogy ne legyen újabb generáció.


Tehát nyugodj meg a baba miatt, de kezeld a helyzetet.

2023. febr. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Mindenképpen háziorvos és nőgyógyász! Ki kell kezeltetni!
2023. febr. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtatok! :)
2023. febr. 2. 09:17
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Vajon mi ez a sok negatív értékelés fent?


Kifejtenétek, mi a gond a válaszokkal, ill. mi a helyes lépés akkor szerintetek?


Értem, ha nem tetszenek a leírtak, de várnám, hogy mi a gond velük, ha már az ember a kérdezőnek szeretne segíteni... vagy nem így van?

2023. febr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Teljesen értelmetlen ez a pontozás, csak arra jó hogy kiéljék a fusztrációikat egyesek. Ne is foglalkozz vele.
2023. febr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40%
Minnél előbb orvos,ne élj ilyen élősködőkkel.
2023. febr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!