Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi állhat a folyamatos felfázá...

Mi állhat a folyamatos felfázásos tünetek mögött?

Figyelt kérdés

Nagyjából 3,5 éve kezdődött, amikor elkezdtem nemi életet élni. (Párommal mind a kettőnknek ez az első kapcsolata, emiatt nem gondolom nemibetegségnek, aztán ki tudja)

Mindig szex után, másnap jelentkeznek a tünetek, és nagyjából 3-4 órán át tartanak. Sűrű vizelési inger, égő hüvely, maga a pisilés is kellemetlen, szúró érzés. Egyre gyakoribb a véres vizelet. Nagyon kellemetlen az egész folyamat.

Voltam már 4 nőgyógyásznál. Az első 3 különböző antibiotikumokat írt fel, amik nem hatottak. A negyedik kúpot adott (bórsavas) ami egy ideig segített, de pár hónapja már ez sem hat.

Legutóbb a háziorvoshoz fordultam, aki azt mondta, talán érzékeny a hüvelyi nyálkahártyám, és szex közben megsérül, amiatt vannak tünetek.

Máskor laborvizsgálaton fehérjét találtak a vizeletemben.

Már teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lehet a baj. Szívesen fogadnék tippeket, hogy hovà forduljak segítségért, illetve hogy ha valakinek volt hasonló tünetegyüttese, akkor mi állhat a háttérben.



2023. febr. 13. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Urológushoz menjél.


Addig meg szedhetsz d-mannózt.

2023. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kólauborkával ***** válasza:
38%

Mikor fürdesz? Ha reggel akkor próbálj átszokni az estire. Ismerős is 3 évig küzdött a dologgal, mire rájött.

Lehet nem ez a probléma, de nekem egyből ez jutott eszembe.

2023. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Én is az urológust javaslom, illetve hüvelyváladék tenyésztést.


Lehet párodnak van valami pl. gombás fertőzése, ami neki nem (vagy alig) okoz panaszt, ezért újrafertőz. Ilyenkor mindkét félt kezelni szokták.


Szex után mosakodj meg. Ne használj tusfürdőt, hanem tejsavas intim mosdó készítményt, abból is minél kevesebbet. Pamutbugyit viselj.


Használjatok óvszert átmenetileg. Ha így megszűnnek a tüneteid, akkor tényleg a párod visz be valamit minden szexuális együttlétnél (nem feltétlenül nemi betegséget) vagy extrém érzékeny vagy a spermá(já)ra vagy extrém érzékeny a hüvelyed és mindig kicsit "begyullad" amikor szexeltek.


De amúgy egy vérvétellel a nemi betegségek is kiszűrhetőek, ha egyáltalán felmerült.

2023. febr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Több minden lehetséges. Egyénenként eltérő a nemiszervek mikroflórája és az idegen mikroorganizmusokra így reagálhat a nyálkahártya. De lehet allergia is a másik ember testváladékára. Jó javaslat a gumióvszer használata, mert akkor kiderülhet, hogy az elmondottakról lehet-e szó.
2023. febr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az első nagyjából 9 hónapban óvszerrel védekeztünk, amikor a probléma megjelent. Szóval óvszerrel is, tablettával is fennáll a dolog.

Kértem időpontot urulógiára. Májusra kaptam...

2023. febr. 16. 12:25
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos az óvszer anyagára is lehet allergia.
2023. febr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!