Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méh és mindkét petefészek...

Manócska1 kérdése:

Méh és mindkét petefészek eltávolítás műtét meddig tart?többi lent

Figyelt kérdés
mióma és ciszta miatt fognak műteni

2023. febr. 17. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
1-2 óra. De nagyban függ attól a helyzettől, amivel az orvosok a műtét alatt szembesülnek. Nem lehet pontosan megmondani.
2023. febr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2023. febr. 17. 18:45
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

Attól függ. Laparoscoppal vagy simán, volt-e megelőző műtét, mekkora a méh, mennyire vagy túlsúlyos, mennyire gyakorlott operatőr csinálja, csak a méhtestet veszik ki vagy a teljes méhet...

Nálunk laparoscoppal egy gyakorlottabb orvos 45 perc alatt megvan vele. Plusz altatás, előkészítés, végén ébresztés stb.

2023. febr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
vágni fognak,nem volt megelőző műtét,ill egyszer egy kaparás. szerintem átlagos a méh,nem szültem nem is lehet.. 165 cm és 76 kg vagyok 43 éves leszek. azt mondják tehetséges a doki. a teljes méhet ki veszik
2023. febr. 18. 10:09
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Nekem állítólag két óra volt, de az neked mért olyan fontos, hogy mennyi ideig tart? Biztonságban vagy, nekik ez rutin.
2023. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem olyan fontos,de kérdezni szabad nem,?
2023. febr. 18. 10:26
 7/10 anonim ***** válasza:
8%
Ha nincs megelőző műtét, kicsi a méhed, és jóindulatú elváltozás mitt van a műtét, miért nem laparoscoppal csinálják?
2023. febr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
mert már nem az első ciszta. az első elpukkant,de ez nem. és miómám is van 2cm-es nyomja a húgyhólyagot.
2023. febr. 19. 09:38
 9/10 Cubina ***** válasza:
25%

Nekem évekig tartó súlyos hormonzavar, állandó vérzés, ciszták, mióma, és a végén kialakult rákos daganat miatt vettek ki mindent, a nyirokcsomókat is. Már az utolsókat rúgtam.

Annyit tudok, hogy laparoszkóppal kezdték, de úgy nem sikerült, ezért fel is vágták a hasamat utána. 5 és fél órás volt a műtét, a Semmelweis nőgyógyászati klinikán feküdtem és a nővérek szerint a legjobb orvos műtött meg.

Ez pont akkor történt, amikor a covid miatt bezárták a kórházakat és elhalasztották a műtéteket. Az enyémet is elhalasztották, pedig sürgős volt az esetem. A kórház igazgatójának írtam könyörgő levelet, hogy engedélyezze a műtétemet, mert már olyan fárdalmaim és vérveszteségem volt, hogy üvöltöttem és nem bírtam felállni sem. Öngyilkos akartam lenni, de egyébként sem volt már sok napom hátra.

A levelem miatt mégis megműtöttek, sőt engem műtöttek aznap elsőként, ezért kaptam a legjobb orvost is, ráadásul VIP szobába is tettek ingyen. Úgyhogy a négy nap bentlétem alatt senki sem zavart, saját hűtőm, fürdőszobám. nyugalmam volt. Csak azért, mert írtam az igazgatónak. Azóta is hálás vagyok neki, mert megmentette az életemet.

2023. febr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
utolsó,hú ez kemény lehetett. örülök hogy jó vége lett..
2023. febr. 24. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!