Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Eltávolítható a petefészek...

Eltávolítható a petefészek komolyabb indok nélkül a páciens kérésére?

Figyelt kérdés

Lényeg: Tudom, hogy egy ilyen műtét végleges és visszafordíthatatlan, de én ezt szeretném, ha van rá esély. Szóval érdeklődnék, hogy lehetséges-e ez, akár külföldön is?


~~~~~~~~~~

Részletek: (ha érdekel)


Csak érdeklődöm, el tudom képzelni, hogy ha lehetséges is, nem TB támogatott és nagyon drága, mert fiatal vagyok és nincs gyerekem.


Egyedül lelkileg terhel a dolog, mivel olyan szinten félek a teherbeeséstől, hogy nem merek párkapcsolatot létesíteni. Amiben nem segít az, hogy PCOS-em van (policisztás ovárium szindróma, azaz rengeteg ciszta van a petefészkemen, amire féléve gyógyszereket szedek - bár nem használ). Emiatt a mentsruációm kiszámíthatatlan.


Ez még inkább akadályoz, hogy kapcsolatom legyen. Néha akár félévig vagy egy évig nincs menszeszem, máskor meg 2 hónapon keresztül folyamatosan megvan. Az első és utolsó kapcsolatom (14 évesen) csak a terhességtesztekről szólt, és ez a stressz a kapcsolat rovására ment, hiába a tudat, hogy védekeztünk.


Köszönöm a segítséget!

23/L



2020. aug. 28. 18:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem lehet. Ez nem ugy megy, hogy kikapjak a petefeszked es megszunik minden problemad, hanem szinte az osszes szerveddel osszekottetesben all, es biztos lehetsz benne, hogy csak nagyobb bajod lenne belole.
2020. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy nem-átalakító műtétek során is csinálnak ilyet (nőből férfivá alakítás), de nyilván azt is egy folyamat előzi meg. Nemet váltani nem akarok, csak a petefészek/méheltávolítás része érdekel. Nyilván tudom, hogy orvossal kellene majd erről beszélni, csak érdekelt, hogy mennyire hülyeség a gondolatmenetem. Köszönöm a válaszodat!
2020. aug. 28. 18:24
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Azt vágod, hogy ha kiveszik a petefészked, akkor kvázi klimaxolni fogsz?

Biztos segíti majd a pártalálásod meg a szexuális életed a libidócsökkenés, a hőhullamok meg a hüvelyszárazság. És akkor még nem beszéltünk a csontritkulásról meg a szív-érrendszeri szövődményekr{l.


Ne legyél már idióta. Ha tanultál volna egy kis bioszt, eszedbe sem jutna ilyen baromság. Szedjél fogamzásgátló tablettát vagy tetess fel egy spirált.

2020. aug. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A nematalakito muteteket honapokig-evekig tarto hormonterapia, kezelesek elozik meg, hogy a szervezet ugy reagaljon, ahogy... Meg minden esetben pszichologiai/pszichiatriai konzultacio... Javaslom en is egy szakember felkereseset.


Egyebkent hogyha minden kovet megmozgatnal, nem hinnem, hogy ne lenne egy olyan orult orvos, aki kiszedi, parszaz millioert, mindenfele felelosseg vallalasa nelkul, esetleg mar eleve eltiltva a munkajatol.

2020. aug. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért akarod kivetetni a méhedet?

Az ilyesmit elköttetéssel (művi meddővé tétel) szokták megoldani, de Magyarországon ennyi idősen erre nincs lehetőséged. Át kell menned pl. Szlovákiába és ott elvégeztetni. Lépj be gyerekmentes csoportokba, és ott adnak tanácsot, hogy hol lehet pontosan. A méhedet sehol sem fogják kivenni, nem macska vagy basszus.

2020. aug. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem gondoltam bele a következményekbe, csak nem tudtam már másra gondolni. A fogamzásgátló és a gyógyszerek nem működnek, és azon kívül hogy "sportolj és táplálkozz egészségesen" más tanácsot nem kapok az orvosomtól.


Az elköttetés nem tudom, hogy miért nem jutott eszembe, és a Facebook csoportban kérdezés is jó ötlet, köszönöm a tanácsokat mindenkinek!

2020. aug. 28. 18:36
 7/14 A kérdező kommentje:
(Bocsánat, azt, hogy a fogamzásgátló nem működik, a PCOS-sel/mentstruációs zavarral kapcsolatban értettem, ami a probléma másik fele)
2020. aug. 28. 18:40
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess erről másokkal, hogy sikerüljön rendes, normális, hozzáértő orvost találnod, mert sajnos vannak hentesek!

A gyereket nem akaró embereknek vannak csoportjai, ahol összegyűlnek, nekik ez fontos probléma, és szívesen adnak tanácsot, mondják el a tapasztalataikat, így nagyobb esélyed van normális dokihoz eljutni. Amúgy is jól jöhet, ha megismerkedsz hasonló gondolkodású emberekkel! Biztos van olyan is, akinek pont az a problémája, ami neked!

(Én sem akarok gyereket, de én nem akarom elköttetni magam, úgyhogy nem tudok ebben tanácsot adni, azért is javaslom a csoportot)

[link]

[link]

Sok sikert! :)

2020. aug. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"A fogamzásgátló és a gyógyszerek nem működnek"


Miért nem működik? Próbáltad?

2020. aug. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, #8, nagyon rendes vagy! Beléptem a csoportokba, tényleg jól jönne másokkal beszélni erről és az ő tapasztalataikat olvasni.


#9, igen, próbáltam. Már nem tudom elmondani a nőgyógyász szavaival, de a lényeg hogy a ciszták miatt vagy nem választódik ki pete a petefészekből (ilyenkor vannak a havi kimaradások) vagy éppen túl sok választódik ki, majd lökődik ki egyszerre, ezért tart ennyire sokáig. Nem tudom, mennyire van ennek értelme.


A lényeg, hogy a fogamzásgátló nem tudta helyre tenni, a gyógyszer pedig elvileg a cisztát ölné, hogy rendbe tegye a petefészek kiválasztást és egyúttal a menstruációt. Lehet az a baj, hogy napi kettőt kéne szednem belőle, de mivel mindig rosszul lettem tőle, az orvos visszaállította napi 1 adagra. Hormon problémáim is vannak, a tesztoszteron szintem magasabb a női átlagnál, de ennek a problémának a kezelése háttérbe van szorítva perpillanat, nem szedek rá semmit.

2020. aug. 28. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!