Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen tüneteket észletetek,...

Milyen tüneteket észletetek, miután elhagytátok a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Igazából, még nem tervezek babát, ne haragudjatok, hogy ide írom ki, de a nők egészsége topicban senki sem adott rá választ és engem érdekelnének a válaszok. Arra gondoltam, itt többen olvassák a fórumot olyan nők, akik abbahagyták a hormonális fogamzásgátlót.


3 éve fogamzásgátlót szedek. Egy kapcsolat miatt kezdtem el, de annak már hónapok óta vége lett és most nem tudom, hogy van-e értelme tovább szednem. Igazából nem ártana talán “pihentetni a szervezetemet”, hagyni, hogy kicsit magától működjenek a hormonjaim, de ugyanakkor meg mindenki riogat, hogy majd pattanásos lesz az arcom, a hátam és hullani fog a hajam.

A hajam sosem hullott, mielőtt szedtem, azelőtt se. Így is megeshet, hogy hullani fog? Vékonyszálú hajam van, nem szeretnék kevesebbet.

A másik, amivel riogatnak, hogy tiszta pattanás leszek. Fogamzásgátló elkezdésekor tényleg az voltam, az arcomon, de azt betudhatnám a tinikornak is, mert 18 voltam, amikor elkezdtem szedni.

És a tabitól sem azonnal tisztult ki, hanem 1-1,5 év alatt, szóval az sem biztos, hogy a gyógyszer miatt múltak el a pattanásaim. Most szép a bőröm. 21(majdnem 22) éves vagyok.

Ha amúgy nincs semmilyen hormon gondom, pl pcos meg hasonlók (csináltak hormonpanelt mielőtt felírták), akkor is esélyes, hogy megsínylem ezekkel a tünetekkel? Ti amikor abbahagytátok, mit tapasztaltatok?

Belarát szedek.

Bocsi, hosszú lett.


2023. febr. 21. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Én nem tapasztaltam semmi ilyesmit, mást sem. Ráadásul a szerencsésebbek közé tartozom, mert a ciklusom sem borult fel.

Lehet érdemes lenne a nőgyógyászoddal konzultálni ezzel kapcsolatban.

2023. febr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Én 9évig szedtem szünet nélkül.

Amikor elhagytam, annyi változás volt, hogy a gyógyszer mellett tudtam, hogy ha vasárnap abbahagytam, csütök reggel 8 és 10közt megjött. Miután nem szedtem, 28-30nap közt valamikor jött meg, nem volt olyan pontos. De ez legyen a legnagyobb baj 😅

2023. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Nem tapasztaltam semmi ilyesmit és a ciklusom is pontos lett utána is.
2023. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 flora08 ***** válasza:
21%
12 évig szedtem. Nagyon féltem attól, hogy felborul a ciklusom, de egész jól beállt. Több, mint egy éves szünetet tartottam, mielőtt úgy döntöttünk, nem védekezünk, jöhet a baba. Ez idő alatt rendszeres volt a vérzésem, egyszer késett 10 napot. Amiatt is aggódtam, hogy amikor megjön, rosszabbul viselem majd (hasgörcs, fejfájás, hányinger), de szerencsére ezzel sem volt gond. De sajnos a problémamentes arcbőröm 2-3 hónappal később nagyon zsírossá vált és tele lett mitesszerrel. Soha nem volt ilyen problémám korábban. Akkor rendeződött, amikor a fiam születése után újra szedni kezdtem a gyógyszert. Amit még észrevettem, hogy amikor nem szedtem, kevésbé voltak érzékenyek a melleim, mint most, nem feszültek annyira.
2023. febr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nekem pattanásos lett az arcom, de olyan 2-3 hónap alatt újra letisztult.


És a libidóm a háromszorosa lett kb.

2023. febr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%
Amikor elsőre elhagytam, akkora cisztás pattanásaim lettek, hogy volt egy pár nap, amikor még fájdalomcsillapítót is bevettem emiatt. Másodikra semmi extra nem volt. De amúgy is nagyon pattanásokra hajlamos vagyok, bár nem cisztásra, csak fogamzásgátló mellett nem jön elő.
2023. febr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Talán tényleg egy orvossal is fogok beszélni, mielőtt csak úgy letenném.

2023. febr. 22. 00:52
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

3 évig szedtem, kapcsolattól függetlenül is.

Miután leraktam:

- megszűnt az állandó "gombásodás", amivel korábban hiába küzdöttem és jártam majdnem minden második hónapban nőgyógyászhoz (eszembe se jutott, hogy ez a tabi miatt lehet, az orvos sem említette, pedig ő írta fel mindig, tudnia kellett volna)

- a migrénjeim sűrűsége átlag havi 2-ről évi 2-re csökkent

- furcsa módon hirtelen már nem ment a hasam a laktózos dolgoktól :D Lehet csak véletlen összefüggés, de én ezt is már a tabi számlájára írom.

- a libidóm hullámzóbb lett. Amíg tabit szedtem, addig egy állandó, közepes szinten kívántam az együttléteket. Miután letettem, voltak hetek, amikor gondolni se tudtam rá, máskor meg napi 10x rámásztam volna a legközelebb elérhető pasira

- a ciklusom totál felborult, de miután 1 éven át vártam, hogy "majd beáll az", a nőgyógyász írt fel valami gyógynövényes szert, és az egyből helyretette.


Valószínűleg nem a nekem megfelelő gyógyszert szedtem, vagy nem tudom miért volt ennyi nemkívánatos hatása a tablettának, de a külsőmben semmi változás nem jelent meg, tehát se pattanások, se hajhullás vagy hízás nem jelentkezett ettől.

2023. febr. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Megszűnt a gombásodás, és teljesen felborult a ciklusom :(
2023. febr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!