Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhen kívüli terhesség?

Méhen kívüli terhesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az utolsó menzeszem 13-án kezdődött, az utolsó napja 17-e volt. Azelőtt 10én voltunk együtt a párommal, óvszer+megszakítással. Szombaton (18-án) fájdalmat kezdtem érezni a bal vakbelem környékén, de kizárolag, ha lépek. Ez máig sem múlt el, de csak mozgás közben fáj. Emellett szédülök, és fáj a fejem is. A napokban rossz volt a közérzetem is, habár az már elmúlt, jól vagyok, de a vakbélfájdalom maradt. Nagyon aggódok, lehet, hogy 10-én teherbe estem, de mivel méhen kívüli volt ugyanúgy megjött?



2023. febr. 23. 05:00
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Ûdvözöllek! Minden olyan terhességet, amikor a megtermékenyitett petesejt nem a héhûregen belûl àgyazòdik be, méhen kivûli terhességnek nevezûnk.Az esetek többségében az egyik petevezetékben alakul ki a terhesség, amely igen komoly hasûregi vérzést és ez àltal hirtelen jelentkezô életveszélyes àllapotot is okozhat. Mielöbb fordulj Nôgyògyàszhoz a sajàt érdekedben!
2023. febr. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Hát azért a méhen kívüli terhességnél is elmarad a menzesz, a rosszullét meg nem múlik el, inkább a menzesz okára gondolok itt, az okozza ezeket a tüneteket. Vannak érdekes és fura esetek is, szóval inkább menj orvoshoz ha nem múlik el a fájdalom vagy ha fokozódik.
2023. febr. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Óvszer+megszakítással nem leszel terhes. Pláne nem menzesz előtt 3 nappal. Pláne nem érzed 8 naposan.

Sanszos a pszichés fájdalom, ha felmerül benned ezek mellett a terhesség lehetősége, kellően ráfeszül a témára az elméd, hogy a tested is tüneteljen.

Mindenesetre menj orvoshoz, mert a méhen kívüli terhességen és a pszichés fájdalmon kívül még lehet sok más valós szomatikus gondod.

2023. febr. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Hogy lennél már méhen kívüli terhes a 10. ciklusnapon? Még ovuáciüd se volt, vagy épp az készülődik és azt érzed.

Amúgy is idióta kérdés, mivel méhen kívüli terhességénél ugyanúgy pozitív a terhességi teszt, tehát ha valaki ezen oarázik, mondjuk kérdés kiírésa helyett első körben csináljon tesztet....

2023. febr. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt méhen kívülim.Pontosan megjött minden hónapban,aztán 2 hétten az utolsó menszi után elkeztem vérezni kicsit és szúrt nagyon a bal oldalam,meg görcsölt a gyomorszájam.Olyasmi fájdalom volt az alhasamban mintha beszorult volna a levegő.Végbéltáji fájdalom,Hidegrázás,émelygés és szédülés volt a tünet.Mikor bementem a kórházba nem láttak semmit csak hogy folyadék van a hasüregben.Aztán kiderükt hogy szétrobbant a petevezetékem,Reggel életmentő műtétem volt.
2023. febr. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
akkor nekem is ez lehet? Még így védekezéssel is?
2023. febr. 26. 09:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha 10.-én terhes lettél volna annak még nem lenne tünete.Nekem a mehen kívülinél kb 10 hetesen volt tünete,különben az a fájdalom nagyon erős.De az a biztos ha lát orvos ha bizonytalan vagy
2023. febr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Látott doki, akkor nem volt más tünet, nem volt nyomás érzékeny sem. Másnap be gyulladt a mandulam, most azzal szenvedek. Akkor ha megjött a menzesz akkor azelotti alkalmakkor (ha a menzesz kezdetétől számítva 1 héten belül volt) nem eshettem teherbe, ill. Azóta sem? Most egy picit jobban érzem a fájdalmat, nyomás érzékeny is (lázas vagyok)! Nagyon aggódnom kene?! A vizeletemben kis darabkák vannak, de sem fura folyás, sem fájó vizelet nincs. A darabkak is oldodnak
2023. febr. 26. 17:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet egy medence gyulladás is.Nem gondolom hogy terhesség fennáll.De egy terhességi teszt nem ártana
2023. febr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!