Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kelyhet vagy mensibugyit...

Kelyhet vagy mensibugyit használók, ti hány évesen jutottatok el oda, hogy ilyet használjatok, és milyen okokból?

Figyelt kérdés

Mi szólt a kehely meg a menstruációs bugyi mellett?

Plusz melyik márka vagy fajta vált be?



2023. febr. 25. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Szia! A menstruàciòs bugyi bevàllt egy baràtnômnek 25 éves, fél éve hasznàlja meg van nagyon elégedve vele. Nincs màrka jelzése az interneten rendelte 6 csomagos kiszerelésben.
2023. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

23 évesen váltottam kehelyre, azért mert hosszú távon olcsóbbnak és kényelmesebbnek tűnt (különösen, mert akciósan vettem). Előtte betétet használtam, mert a tampont nem szerettem, így lényeges a kényelembeli különbség.

A mostani allmatters márka kelyhét használom, nekem nagyon jól bevált. Nem okoz olyan nyomó érzést, mint ahogy a tamponnal volt nekem, de azért nem szeretem éjszakára is ezt használni, ezért mosható betéttel kombinálom. Így, hogy kb. tisztasági betétként funkcionál, nekem az is bevált, de azért csak azt nem használnám.

2023. febr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
És azért 23 évesen váltottam, mert annyi voltam, amikor ez jobban elkezdett betörni a piacra, kezdett nagyobb választék lenni. Viszont gondolkoztam ezen azóta, például egy tinédzsernek, pláne ha még szűz, én nem ajánlanám. Én magamon úgy látom, hogy fontos eleme annak, hogy kényelmesnek találom a kehely használatát, hogy ismerem, és természetes számomra a testem, nem okoz problémát a felhelyezés/kivétel (ami azért macerásabb, mint egy tamponé, amit egy ujjal meg lehet oldani), és önmagában nem undorít el a saját vérem látványa. Magamból kiindulva tinikoromban még nem feltétlenül lett volna ez ennyire komfortos.
2023. febr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Olyan 28 evesen kezdtem el a kelyhet hasznalni, kornyezetvedelmi es sporolasi okokbol. Sima rossmannos van nekem.

Sokaig azt gondoltam, hogy gusztustalan, de mar egyaltalan nem gondolom igy es nekem kenyelmesebb is, mint a tampon.

2023. febr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen hallottam a kehelyről először. Rögtön rendeltem is, és azóta is többnyire azt használom. Nekem sokkal kényelmesebb, mint a betét vagy a tampon. Nagy előnye, hogy nyugodtan tudok vele sportolni, vízbe menni.
2023. febr. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta csak a kehely! Én kicsit fiatalabban ismerkedtem meg vele, mint a fentebbi válaszolók, 14 voltam, amikor először használtam.
2023. márc. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem emlekszem pontosan mikor valtottam de azt tudom, hogy nagyon koran (marmint amikor meg alig lehetett ilyenekrol hallani vagy venni ezeket az alternativ menzesz "eszkozoket") meg kulfoldon is.


Diva kelyhet hasznaltam evekig, most Tampaxot, illetve kimoshato anyagbol keszult beteteket, amiket kizarolag a menzeszem elott es utan hasznalok (elotte azert hogy nehogy osszeverezzem a ruhaimat amikor megjon, utana pedig akkor amikor mar csak foltozok, akkor mar nem kell a kehely).


Azert valtottam mert nagyon utaltam az eldobhato termekeket. A betetet azert mert erzem amikor folyik, a tampont meg azert mert budos es gusztustalan. A kehely sokkal jobb szerintem, lehet tisztitani es korantsem olyan gusztustalan mint egy feldagadt tampon.

2023. máj. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly váltottam kehelyre, most 28 vagyok. Kényelmes, sokáig bírja, egyszer megveszed és nincs vele gondod. Kell hozzá némi gyakorlat, de nem vészes. Nem volt gondom a tamponnal sem, néha használok is, ha úgy jön ki a lépés, de nekem többet bír a kehely és az első napokon szükség van rá.

A bugyi jó kiegészítés nekem, illetve a végén már magában is használom.

2023. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28 vagyok, most rendeltem redy bugyit, jövő héten fogom először használni. Előtte betétet és tampont használtam, de gyakran van sajnos hüvelygombám, utána olvastam, hogy tudnám megelőzni és ez is egy pont volt, hogy ne használj ilyen eldobható termékeket. Úgyhogy inkább kipróbálom a bugyit :D Kelyhet próbáltam már párszor, de nagyon nehéz volt kiszedni, féltem is, hogy a covid közepén kell majd az ügyeletre mennem :D
jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

20 éves voltam, mikor átváltottam kehzelyre. Tudatosan olyat válaszottam, ami mindhárom méhszáj magassághoz jó tud lenni. (Nomai)


Egyszer-kétszer előfordult, hogy furcsa mód megfordult bennem, viszont akkor sem volt baleset, nem folyt ki semmi belőle, mellette, csak nehezen bírtam kivenni. De összességében szerettem számos esetben mentett meg (nyaralás, munka, bulik)


Most fogom majd a mosható betétekkel kombinálni. Direkt szettben vettem meg, hogy ki tudjam tapasztalni az igazit.

ápr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!