Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Enyhe fájdalom a bal petefésze...

Enyhe fájdalom a bal petefészekben (pcos). Valaki találkozott már hasonlóval?

Figyelt kérdés
Közel 2 hónapja diagnosztizáltak PCOS-sel. És mostanában elkezdtem érzeni egy furcsa enyhe fájdalmat a bal petefészkemben. Nem is mondanám fájdalomnak, csak mintha érezném a petefészkem. A ciklusom 16. napján vagyok (jellegzetesen a ciklusom 36-50 nap között szokott lenni), tehát nem hiszem, hogy menstruáció előtti fájdalom lenne.

2023. márc. 3. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem endometriosis okoz ilyen bizonytalan fájdalmat.
2023. márc. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez pontosan milyen jellegű dolog?
2023. márc. 5. 15:25
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Mármint a fájdalom jellegére kérdezem vagy magára a betegségre?
2023. márc. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A betegségre és a fájdalomra is
2023. márc. 5. 18:41
 5/12 anonim ***** válasza:

Bal oldali bizonytalan hasfájás, mintha ott lenne valami. Úgy érzem , hogy az a rész puffadtabb .( 48 kg vagyok csak) Nem függ össze nagyon a ciklussal sem.

Maga az endometriosis azt a betegséget jelenti , mikor a méhnyálkahártya a méhen kívül helyezkedik el. Nekem cisztát képez a petefészkemen. Viszont lehet a kismedencében bárhol , hashártyán, belekben , hólyagban. Akár májban , ízületekben, tüdőben is. Minden hónapban ez is vérzik , hiszen ugyanúgy hormonérzékeny .

Nekem elsőként szinten PCOS-t diagnosztizáltak, most meg ezt.( több cisztát nem is láttak )

2023. márc. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És ennek vannak más tünetei is a fájdalmon kívül? Illetve hogyan diagnosztizálják?
2023. márc. 5. 20:39
 7/12 A kérdező kommentje:
A legutolsó menstruációmnál nem bírtam felkelni az ágyból, annyira fájt a hasam és előtte is már éreztrm a derekamban egyfajta kellemezlen fájdalamat, amit mindig menstruáció alatt szoktam érezni. Illetve néha aktus alatt is kellemetlen a hadamnál. Legutóbb meg kellett állnunk, mert már fájt az alhasamnál. Arra gondoltam, hogy talán csak rossz helyen sikerült valaminek megnyomódnia. Hátulról nem is csináljuk, mert úgy mindig fáj. Ezek is lehetnek az endometriosis jelei?
2023. márc. 5. 20:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem hüvelyi uh-val látta az orvos . Viszont sokszor nem látszik és MRI , vagy laparoszkópos műtét szükséges a diagnosztizálásához/ eltávolításához. Leggyakoribb tünete az erős menstruációs fájdalmak. Mindenképp vizsgáltasd ki magadat, mert nem normális , hogy ilyen fájdalmaid vannak. Lehet , hogy most egy egyszerű ciszta okozza a panaszaidat. Viszont, ha 2-3 hónap múlva is fenn állnak, akkor irány a doki.
2023. márc. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A PCO miatt el kellett mennem vérvételre, ezeken az eredményeken sem láthatta az orvos? És az akkori hüvelyi uh-n nem hiszem, hogy látott volna erre utaló jeleket, mert ilyesmiről nem esett szó csak a PCO-ról.
2023. márc. 5. 21:41
 10/12 anonim ***** válasza:

Remélem neked nem nézte be az orvos, sajnos nekem is elsőnek ezt mondta. Most meg itt vagyok egy több cm-es endometriosissal . :(

Vérvételen gondolom hormonszinteket és cukorterhelést néznek, az nem mutatja ki az endometriosist. Bízzunk benne, hogy neked “csak” PCO-d van!

2023. márc. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!