Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van még itt olyan, akinek...

Honexya kérdése:

Van még itt olyan, akinek ilyen "rohamjai" szoktak lenni a méhében? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Igen, már voltam nőgyógyásznál, nem mondott erre semmit, különösebben nincsen baja az alsó részemnek sehol. PCOS-om van, meg a petefészkeim tele vannak cisztával, ennyi. Ritkán történik ilyen, sőt, eddig életemben 2x történt meg, egyszer kb. 1 éve, meg ma. Mind a kétszer ágyból felkelés után jött rám ez a dolog. Felkelek, elkezd görcsölni a méhem olyan módon, mintha a menzeszem 1-2. napján lennék, viszont ez a görcs elkezd átterjedni a két petefészkemre, meg a hüvelyfalamba. Majd annyira felerősödik a fájdalom, hogy totyogva kell az ágyig elmennem, a felsőtestem derékszögben van a lábaimmal, annál jobban nem tudom felemelni a felsőtestem.. aztán vagy eljutok az ágyig vagy nem, most alig tudtam felemelni a lábamat hogy rámásszak az ágyra, majdnem ott maradtam a földön. Teljesen elvesztem az időérzékem és csak fetrengek, bőgök, hiperventillálok, úgy érzem most vagy megszülök (nem tudom milyen érzés, soha nem szültem még), vagy meg fogok halni, de komolyan. Nem tudom mennyi ideig tarthat ez így, szerintem olyan 20-30 percig, aztán vagy beüt az algopyrin vagy nem tudom, de legyengül ez a fájdalom annyira, hogy tudjak élni, de az a fájdalom ami maradt ezután a roham után még órákig megvan, alig tudok ülni, járni. Nem vérzek se előtte, se közben, se utána. Meg azt még meg kell említsem, hogy PCOS-om miatt 5+ éve folyamatosan fáj valamennyire az alhasam (hol jobban, hol kevésbé), szóval hozzá vagyok szokva a fájdalomhoz, meg alapból is elég jó a fájdalomtűrő képességem, és így alig bírom ki ezt a rohamot, remélem így eltudjátok képzelni, hogy akkor mennyire fájhat.. :D Van olyan, aki tapasztalt már ilyet? Mi lehet ez?

2023. jan. 7. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Surgosen menj masik nogyogyaszhoz.
2023. jan. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Azonnal nőgyógyász.
2023. jan. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel lennének kérdéseim mert ez hajaz egyfajta betegségre de egyéb hátérinforáció nélkül nem tudok mit mondani pl életkor suly mensi RR. Hova valosi vagy ha zalai gyere be hozzánk a korháza. Melyikbe mikor az privátban ha aktuális még.
2023. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez durván hangzik. Biztos, hogy méh eredetű a görcs? Nem lehetséges, hogy idegi vagy izom eredetű fájdalom sugárzik ki?
2023. jan. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ciszta kifakadása okoz ilyen fájdalmat, velem többször megtörtént. Van valami fejlemény azóta?
2023. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!