Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sajnos jelenleg roszs anyagi...

Nagyklau2 kérdése:

Sajnos jelenleg roszs anyagi helyzetbe kerültem és várandós vagyok a tb kártyám piros így nem tudom mihez kezdetnek. Hogy járjak így vizsgálatokra stb? Jelenleg nincs 30 ezer forintom de már ideje lenne orvoshoz mennem mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

2023. márc. 6. 14:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
76%

Munkanélkülire be vagy jelentkezve? Babával így mi lesz?

Védőnőt keresd meg, segíteni fog a gyerek örökbeadása kapcsán is, gondolom nem akarod megtartani.

2023. márc. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
56%
Önkormányzathoz menjél, szociális alapon 12 hónapra átvállalják a tb-t.
2023. márc. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Nem vagyok be jelentve munkanélkülire.

Ma probaltam el intézni mondta a hölgy felesleges mert nem fogják át vállalni a tb.

Közben munkát keresek folyamatosan.

Nem szeretném örökbe adni semmi felé képen.

2023. márc. 6. 14:39
 4/32 A kérdező kommentje:

Hogyan tudom ezt az önkormányzatit el intézni tudnál segíteni kérlek.

Kormány ablakban nem segítettek semmit nem tudnak állítólag

2023. márc. 6. 14:40
 5/32 anonim ***** válasza:
86%
Sajnálom, de ha nincs miből eltartani magadat, akkor egy kisbabával csak rosszabb helyzetbe kerülsz. Lakásod van legalább? Saját, nem albérlet.
2023. márc. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
23%
2023. márc. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Igen van saját családi házam fel nevelem bármi áron inkább mint hogy örökbe adjam. De jelenleg mivel nincs munkám és a tb is el van maradva bajba vagyok.

Termeszetesen beszéltem a Nav-val és fizetni fogom a tb tartozás rendezve lesz de mire meg kapom részletre több mint egy hónap ami rengeteg idő számomra jelenleg

2023. márc. 6. 14:53
 8/32 A kérdező kommentje:
Tehát ha be megyek még egyszer és regisztrálóm magam munka nélküli ként egyből tudok menni orvoshoz élni fog a tb kártyám?
2023. márc. 6. 14:55
 9/32 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen meg is szűnt a taj-számod? (akkor barna lenne a szín a rendszerben eliveg.) Mert ha igen, akkor csak akkor vehetsz igénybe ingyenes orvosi ellátást, ha rendezed az elmaradt tartozásod. Akkor leszel újra zöld. Sajnos a munkaügyiben nem fogják megadni az ingyenes tb fizetést, mert saját ingatlanod van, és az kizáró ok.
2023. márc. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
80%
Ahhoz hogy szociális alapon átvállalják a tb fizetést vki helyett ezeknek kell teljesülnie: regisztrálva kell lenni álláskeresőként a munkaügyiben, nem lehet vagyonnal rendelkezni, ami most azt hiszem kb 800 ezer ft-ot jelent, tehát ennél kevesebb lehet csak a bankszámládon, illetve nem lehet saját neveden ingatlanod.
2023. márc. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!