Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Milyen vizsgálatok vannak és...

Milyen vizsgálatok vannak és mikor a várandósság alatt?

Figyelt kérdés
Nem vagyok még terhes, nem is szeretnék még jó darabig, de azt tudom, hogy sok vizsgálat van. De pontosan mi, mikor és mit kell ott csinálni?

2022. szept. 11. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Google a barátod. Ezer oldal van ahol részletesen leírják.
2022. szept. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első trimeszter:

- elmenni egy terhesség megállapításra, ez általában hüvelyi ultrahang.

- ha meg van állapítva az élő terhesség akkor kell menni a védőnőhöz, ad kiskönyvet amiben benne van minden kötelező vizsgálat, majd menni a háziorvoshoz aki ad beutalót laborra. (meg csinál EKG-t)

- el kell menni a laborra ami vizelet és vérvizsgálat. Ha jók az értékek akkor nincs vele teendő.

- fogorvosi szűrés (magánban is ingyenes)

-12. héten genetikai ultrahang, ez már hasi. Ekkor lehet kérni többféle genetikai vérvizsgálatot is, az fizetős.


Második trimeszter:

-18. héten ismét genetikai ultrahang

- 24-28. hét között ismét vizelet és vérvizsgálat

- plusz 24-28 között egyben lemehet a laborral a terheléses cukor ( ott inni kell egy pohár undi glükózszirupot majd ülni 2 órát)


Harmadik trimeszter:

- 30. héten megint genetikai ultrahang

- 36. héten megint labor

-36 vagy 37. héttől ahogy a kórház kéri hetente NST, az kb 15-20 perc üldögélés és magzati szívhangot figyelnek meg fájást mérnek. Terminus túllépés azaz túlhordás esetén naponta kell NST-re menni.


Ezek a kötelező dolgok.

Védőnőhöz havonta kell menni, vérnyomást mér, vizeletet vizsgál és nekem a 20. héttől nézett szívhangot.

28-30 hét körül érdemes menni 4D babamozira ha van rá igény.

34. hétig kell választani gyerekorvost és meglátogatni.


Ha valami közbejön pl. rossz cukorérték, ikerterhesség, fertőzés, magas vérnyomás, egyéb probléma akkor nyilván több vizsgálat lesz.

2022. szept. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ui.: magánkórház kérhet többmindent, pl aneszteziológiát is (altatóorvosi vizsgálat)
2022. szept. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt a védőnő majd elmondja.
2022. szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

17 hetes vagyok.

Kb 20 vizsgalaton voltam eddig, pedig semmi bajunk.

Kb havi 4x jarok mindig mashova.

- Terhesgondozas

- vedono

- ultrahang

- nogyogyasz

2022. szept. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 felelos szemely kell.

A vedono az egyik a masik pedig egy olyan orvos , aki irhat beutalot ez nekem nem lehetett maganorvos, igy lett allami terhesgondozom.

Az allamiban is csinalnak uh-t, vagy maganba 15 ezer forint per alkalom. En azert szeretek elmenni ide, mert pl most ameddig nem talalkoztam vele addig nem is tudtam, hogy nem szabad emelnI stb. Elolfekvo mehlepenyem van és a mehlepeny teljesen fedi a mehszajat. Nem kuszott feljebb, ezert levalhat pl a szextol vagy az emelestol. 2 het mulva megyek és akkor nezik meg , hogy feljebb kuszott -e. Addig no szex, no emeles, pihenni kell.

2022. szept. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!