Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik lehetnek ezek a foltok a...

Mik lehetnek ezek a foltok a combomon? Utalhat súlyosabb betegségre?

Figyelt kérdés

Sok éve van a combjaim belső felén pár lilás véraláfutáshoz hasonló folt, valamint bikinivonalon néha pattanásszerűen begyulladnak. Ez inkább akkor jellemző, ahogy észrevettem, ha valamilyen anyag irritálja a bőrt. Ezek a bármik kicsit a beljebb vannak, mint alapesetben a bőröm, de csak nagyon picit türemkednek be.

Több bőrgyógyásznál is jártam, nem tudtak segíteni. Az egyik azt mondta, fogyjak le annyira, hogy ne érjen össze a két combom. Na ez megtörtént, azóta valóban kevésbé gyulladnak be, kevesebb és halványabb lett, de még mindig előfordulnak. (Előtte rendesen csak ilyen pattanásszerű, köralakú foltok voltak, most inkább szétterülve egy soron vannak kisebb, szabálytalan foltok.)

Amit még tudni érdemes, hogy nagyon érzékeny a bőröm és vékonyak az érfalaim, így bármikor csak nekimegyek picit az asztalnak vagy összeütöm a két lábam, rögtön véraláfutásos lesz a vádlim, térdem.



2023. márc. 12. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A háziorvosodnak jelezd.
2023. márc. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nála is jártam már, onnan mentem bőrgyógyászhoz. Felírtak egy krémet, ami nem meglepő módon nem használt sem rövid, sem hosszú távon. A mások, ahogy említettem, fogyást javasolt. Szintén szinteeredménymentes...
2023. márc. 12. 10:04
 3/6 anonim ***** válasza:
13%
Értem. Akkor vissza kell menni, hogy ötleteljen tovább. Ha neki nincs ötlete, nem kéret nagylabort, akkor érdemes másik háziorvost keresni, aki dolgozik is.
2023. márc. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
Ahogy te is írtad, erzékeny a bőröd, könnyen irritált lesz. A véraláfutás nekem is ilyen, kb mindentől foltos leszek. Esetleg angiológushoz érdemes elmenni, hogy az érhálózatodat megnézze, nincs-e visszér, ilyesmi.
2023. márc. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17%
A Septosil krémet ajánlom gyulladásra. Én mindenféle gyulladásomat, ha van, ezzel kezelem. Igaz, szemre való, de nálam mindenre bevált.
2023. márc. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
Válts mosószert. Ezek tipikus allergiás tünetek.
2023. márc. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!