Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyi ultrahang vagy kismede...

Hüvelyi ultrahang vagy kismedencei MRI a megbízhatóbb?

Figyelt kérdés
Próbált a nőgyógyász hüvelyi ultrahangot végezni, de nem sikerült, mert fájt egy picit, ahogy dugta föl (szűz vagyok, de már húszas éveim végén). Mivel ösztönösen felszisszentem, ahogy ezt hallotta, mondta, hogy nem végezhető el, és azonnal kihúzta, hiába kértem, hogy nem baj, folytassa és kibírom a cél érdekében. Azt mondta olyan vizsgálatot nem végezhet, ami fájdalmat okoz. Hasi ultrahangon semmi rendelleneset nem látott, még csak egy cisztát sem, és azt javasolta, hogy ha nem múlnak el a tüneteim,csináltassak egy kismedencei MR-t. A kérdésem az lenne, hogy próbálkozzak más nőgyógyásznál, hátha sikerül megcsinálni a hüvelyi uh-t, vagy hagyjam, es menjek el MR-re? Az MR kimutatná, ha valami baj van, megbízhatóbb, mint a hüvelyi ultrahang? Vagy mindkettőt valahogy végeztessem el? Eléggé kétségbe vagyok esve, félek, hogy a petefészkemmel lehet valami. A tüneteimet inkább nem írnám itt le. Sajnos erős egészségszorongasom is van emellett, így még rosszabb az egész. Szerintem picit előbb is kellett volna lépnem, miután ezt mondta a nőgyógyász, de meggyőztem magam, hogy megint csak az egeszsegszorongas. Arról nem is beszélve, hogy már elég depresszív állapotban vagyok emiatt, kb. rosszul vagyok magamtól hogy mivel még nem voltam senkivel, így állandóan aggódnom kell az egészségem miatt, mert rutin vizsgálatok nem végezhetők el :( köszönöm, ha valaszoltok!

2023. márc. 18. 16:12
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Valahol az is olvastam a neten, hogy valakinek az MR sem mutatta ki a petefészek bajt, valaki meg azt írta hogy neki a hüvelyi uh nem mutatta ki.
2023. márc. 18. 16:16
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az MR legalább olyan megbízható, mint egy jó ultrahang.
2023. márc. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő csak akkor megbízható, ha olyan csinálja/értékeli, aki ért hozzá.

Régóta nézek nőgyógyászati ultrahanagokat, még sosem lettem okosabb az MR lelettel.


De ha hasi UH-t nézett, és nem látott eltérést, akkor szerintem erősen függ a panaszoktól, hogy érdemes-e mondjuk 60 ezret elkölteni egy kismedencei MR vizsgálatra....

Mert azért a nagyon nagy turpisságot látni hasi UH-n is.

2023. márc. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Azt mondta olyan vizsgálatot nem végezhet, ami fájdalmat okoz."


A nyitóban írt kérdésedre ugyan nem tudom a választ, de ha az orvos ilyen ökörséget mondott neked, annyit mindenképp megér, hogy egy másik orvost felkeress UH-vizsgálat végett. Hátha akkor meglesz a vizsgálat és megnyugtató lesz az eredmény.

2023. márc. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, azt mondta, olyat nem csinál, ami fájdalmat okoz (gondolom úgy értette, hívj ha nem muszáj, nem okoz fájdalmat).
2023. márc. 18. 17:01
 6/16 A kérdező kommentje:
*hogy ha nem muszáj
2023. márc. 18. 17:02
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát persze, de utána egyértelműen mondtad neki, hogy csinálja tovább. Nekem nagyon nem lett volna szimpatikus ez a hozzáállás, biztos másik orvoshoz járnék ezután, ill. ezt a vizsgálatot másnál megpróbálnám megismételtetni.
2023. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező, szerinted miért fájt a vizsgálat? Lényeges, hogy ennek megtalalod-e a VALÓDI okát, és -ha sikerül- mit kezdesz a felismeréssel.
2023. márc. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Harmadik: egészségügyben dolgozol akkor, gondolom. Én pont azt olvastam, hogy a hasi uh-n nem latszik, ha nagy baj van, vagy csak néha látszik. Amúgy sajnos 60-nál drágább az MR, mert kontrasztanyaggal végzik:/
2023. márc. 18. 17:09
 10/16 A kérdező kommentje:
Nagyon nem fájt, de azért éreztem kis fájdalmat erzekenyseget, ahogy már eléggé bedugta.Gondolom paráztam is nagyon, hogy fájni fog-e. Egyébként én annak tudtam be ezt a kis fájdalmat, hogy szűz vagyok. De gondolom arra célzol, hogy más miatt fájt. Ez most meg jobban megijesztett, de azért köszi a választ:/
2023. márc. 18. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!