Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet az, hogy a citológi...

Hogy lehet az, hogy a citológia minden kórokozóra negatív,mégis 3 hónapja folyamatosan kiújuló sűrű folyással küzdök, néha viszkető, êgő érzés van, alkalmanként vörös gyulladt a hüvelyem és szinte állandó jelleggel kirepedezik a gát?

Figyelt kérdés

2022.december végén kezdődött az egész. Sűrű folyás, viszketés,égő hüvely.Majd pár napra rá 2 hét táppénz betegség miatt. Antibiotikumot kaptam ( később megnéztem Curam duo melynek hatóanyaga megegyezik az Augmentinnel ami hüvelygombàt okozhat)Először canesten combi unoval kezeltem magam és vagilact q visszaállítót használtam, ideig óráig megszűntek a panaszok. Majd menstruáció előtt újra előjött, de sokkal durvábban. Sűrű folyás, égő érzés, csíp a vizelet mert véresre van repedve a bőr. Menstruáció után is folytattam a pH visszaállítót gondolván hátha még tovább kell szedni. Rövid időre ismét szűntek a panaszok. Aztán újra kezdődött minden. Elmentem nőgyógyászhoz. Vizsgálat alapján kevert fluor, hüvely gyulladás. Betadine hüvelykúpot (7napos) és lactofeel gélt írt fel. Közben a citológiát is megcsináltuk. Végig szedtem a kúpokat. Úgy éreztem teljesen rendbe jöttem majd együtt voltunk pàrommal. Közben a lactofeel hüvelygélt továbbra is használtam mondván ártani nem árthat még pár napig. Amikor is az 5.nél borzalmas maró érzést tapasztaltam. Másnapra az egész hüvelyem rák vörös gyulladt, fajdalmas lett. Ez után a hüvely folyás is visszatért és a kirepedés a gàton is újra előjött. Hiába kentem tovább Neogranormonnal amit a doki adott rá semmit se segített.

Orvoshoz nem tudtam rögtön visszamenni mert vagy szabin volt vagy menstruáltam vagy dolgoztam. Így újabb canesten combi unoval és vagilact q kúpokkal próbálkoztam. Úgy tűnt rendbehozott, majd ezzel egyidejűleg a páromon is megjelentek tüntetek. Orvost előtte kérdeztem kell e kezelni a partnert, azt mondta amíg a citológia nem mutat olyat addig nem kell. Időközben megjött a citológia eredményem mely szerint semmi kórokozó nincs, és teljesen rendben vagyok.. De a tünetek pár nap után ismét előjöttek. Egyre több és több folyás, kevés viszketés, egyre sűrűbb folyás és ismét kirepedés. Hogy lehetséges hogy a citológia szerint rendben vagyok? Miközben 3 hónapja nem múlnak el csak pár napra a panaszaim. Páromat közben canestennel kezeljük és úgy tűnik hatásos számára.

Tapasztalt már valaki ilyet? Mi tévő legyek?

Hétfőn megyek vissza az orvoshoz de már olyan szinten elkeseredett vagyok hogy a sírás kerülget. Borzalmas 3 hónapon vagyok túl, képtelen vagyok bármi másra figyelni, e körül forognak már a napjaim hogy vajon mi bajom lehet.



2023. márc. 25. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, én kislány korom óta szenvedek a gombával. Akkor csak a tünetek miatt zavart, most már elkeserítő számomra is, hogy nincs normális nemi életem a párommal.

Mindig kell kezelni mindkét felet. Szájon át szedhető tablettát nem kaptatok? Én most fél éves szisztémás kezelésen vagyok. Sajnos nekem van alapbetegségem, ami miatt gyengébb az immunrendszerem.

2023. márc. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Páromnak továbbra se mondott semmi kezelést a doki,bár úgy tűnik mi Canestennel rendbe tettük őt.( már ha gomba)

Én most Klion D 100-as 10napos hüvelykúpot kaptam,aztán várjuk a tenyésztés eredményét is.

Bíztam benne hogy kapok szájon át szedhetőt is :/

Az immunrendszerem nekem is elég gyenge.

Miből áll neked a féléves kezelés?

2023. ápr. 1. 23:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Fluconazol tartalmú tablettából, heti egyet kell bevennem. Párom is kapott egy tablettát.

Van bármilyen alapbetegséged?

2023. ápr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Alapbetegségem nincs, csak minden felső légúti nyavajára hajlamos vagyok.

Közben saját felindulásból elmentem vér és vizelet vizsgálatra. Vizelet tökéletes, véreredményben 1-2 kicsit magasabb (limfociták, monocita, trombocita. Tenyésztés pedig E. Colit és Enterococcus-t mutat. Ezek elvileg bélrendszerből juthatnak be a hüvelybe. Most előbbire kaptam egy erős antibiotikumot. Ebben van minden reményem. Ha tünetmentes lennék akkor 5-6 hét múlva kontroll tenyésztés. Csak tartanék már ott. :(

2023. ápr. 4. 09:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi újsàg kérdező?
2023. jún. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!