Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik menstruációs eszköz...

Melyik menstruációs eszköz ellen mi szól? Melyik terméknek mik az ellenérvei?

Figyelt kérdés

Nyilván ma már elég nagy választék van: tampon, betét, kehely, mosható betét, menstruációs mosható bugyi.

A kérdés pedig az, hogy aki az egyiket használja, mi alapján döntött az adott termék mellett? Illetve próbált-e másikat?

Tehát aki betétet használ (ugye mindenki azzal kezd), próbálta-e esetleg a tampont később, vagy akár a kelyhet, és mi volt vele a probléma, hogy visszaállt a betétre?

Vagy aki tampont használ, annak mi volt a betéttel a gondja?

Aki kelyhet, annak a tampon/betét ellen mi szólt?

Vagy ugyanígy a mensi bugyival is.


Összességében: melyik menstruációs termék ellen milyen ellenérvek szólnak, melyiknek mik a hátulütői, ami miatt nélkülözhetőek?



2023. márc. 26. 15:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem mindent próbáltam, a kehelynél és a bugyinál maradtam. Nekem a betét kényelmetlen volt és mivel az első napokban erős a vérzésem, nem is bírta sokáig, tinédzserként gyakran történtek balesetek. A tampon bevált, viszont a kehelyre mindig kíváncsi voltam és mióta kipróbáltam, nem váltottam vissza tamponra, csak olyan esetekben, ha épp nincs nálam a kehely, mikor megjön. A bugyi nagyon kényelmes és a kehellyel kombinálva minden helyzetben biztonságban érzem magam, az utolsó pár napban már csak a bugyit használom. Amellett, hogy alig termelek így szemetet, talán kevesebb kémiai anyaggal is érintkezem.
2023. máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
75%

Tampont szoktam, kamasz korom óta (30as vagyok)


Nekem a betét, szövet betét és a menstruációs bugyi sem igazán jött be.

Betétet max akkor hordok, ha nagyon görcsölök, és a tampont nem tudom elviselni.



Minden ilyen küsô dolog elmozdul, mellémegy a vér, és mivel a vízhatlan réteg mûanyag, bepállik és hányingerem van a szagától.

Az eldobható betét ragasztójába meg kifejezetten fájdalmas ha beleragadok.

A szövet betét és szövet bugyi meg ha magas hôfokon mosom, azért szintén nem tart a végtelenségig.

Nekem pl fél év után már nagyon undorító volt, sose jött ki belõle a vérfolt pedig fekete volt, és próbáltam mindent, hideg vizet, sót, ecetet, folteltávolítót, stb.

Ez azért annyira nem hosszú idõ, pár ciklus csak, szóval annyira nem voltam odáig tôle, hogy mennyire környezetbarát.



A kehely meg nekem kínszenvedés, érzem állandóan, szanaszét karmoltam meg csípkedtem magam, mire kiszedem, és tiszta vér lettem én is, a fürdôszoba is.

Nem tom, még esetleg pár különbözô kivitelt kipróbálok, de nem akarok vele az ügyeleten kikötni. 45 percet kutattam érte mindennel, kézzel, szemöldök csipesszel kanál nyelével, amit találtam, és hát annyira nem volt vicces.

nov. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!