Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfázás miatt nem vizsgált...

Felfázás miatt nem vizsgált csak antibiotikumot adott?

Figyelt kérdés

Egy hete olyan érzésem van hogy menten kiesik a hugyhólyagom, pisilnem kell folyamatosan, enyhén ég amikor pisilek és kellemetlen érzés van a hugyhólyagomban,ilyen kellemetlen nyomás érzés.

Ma el is mentem orvoshoz aki szó szerint semmit sem csinált. Elmondtam a tüneteimet majd felírt egy Zinnat 500mg nevű antibiotikumot. És ezzel ennyi.

Kezdjem el tényleg beszedni? Egyáltalán minek írt antibiotikumot ilyesmire anélkül hogy megvizsgál?

Kapott már valami ilyenre antibiotikumot? Tényleg segít? Nem értem.

25N



2023. márc. 27. 21:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
26%
Bezzeg mikor a doki meg akarja vizsgálni egy egyszerű felfázással, miközben felírhatna egy AB-t azonnal, akkor az a baj. Tünetek alapján lehet diagnosztizálni. Pl. nálunk hasi UH-ra ilyen esetben kell várni 1 hónapot minimum, ergo addig szendvedjen a beteg?
2023. márc. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
40%
Főleg hogy hasi UH-n cystitis esetén nincs is eltérés. Nem UH diagnózis. Még a vesemedence gyulladás sem UH diagnózis….
2023. márc. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
20%

Ez az alap eljaras. Felfazas alias itt holyaggyulladas tunetei jellemzoek. Ha epp van tesztcsikja ami csak arra lennw jo hihy van e genny a vizeletedben (de ha azavaris szinu es budosebb is mint maskor akkor van) hany keresztes.

Es igen johet ilyenkor az antibiotikum.

Ha beszeded es nem mulik el akkor jon majd a beutalo laborba hogy tenyesztest nezzenek a vizeletbol.

Vagy masik antibiotikum es ha nem mulik el akkor tenyesztes vizeletbol.

Nagyobb tobb vizsgalatot csak akkor kernek, ha pl ramegy a vesedre vagy kb 3 hetente visszaternek a tuneteid vagy sulyosbodnak. Sajnos a tenyesztes is sokszor csak E. coli bacit mutat ki....es kb erre azt mondjak majd ne hordj tangat, fugywlj a szexre hogy a fenektol a hugycsohoz ne jusson semmi...

vagy talan egyszer vervetelt is elrendelnek...



De nincs alaposabb vizsgalat.



Ha nagyon szeretnel akkor se lesz. Mert nem vagy eleg sulyos eset es ok nem vizsgalgatni, csak gyogyutani szeretnenek.

Ha nagyon kivancsi vagy pl mi okozhatja a felfazasod el kell menned maganba es vizeletre es huvelyvaladekra tenyesztest kerni es mellette egy verkepet es egy CRP-t. Ez ugy kb 50.000 forintba fog fajni, utana jihet a nogyogyasz vagy az urulosgus akik celzottan adnak akkor antibiotikumot vagy ha kozben begombasodsz akkor valami gombaellenes keszitmenyt.

Ha szeded az antibiotikumot utana szedj majd probiotikumokot is a belflorad miatt.


Ja a masik valtozat: nem szeded be, de visszamesz nagy panaszkodasok kozepette hogy meg mindig nagyon rossz (csak nehigy felmenjen a fertozes a veseidbe es tenyleg roasz legyen) es akkor allami alapon is elkuldhetnek vervetelre stb lasd elsore leirtak.

2023. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
34%

Én volt, hogy hétvégén ügyeletre mentem ilyen panaszokkal. 3 mondatban elmondtam mi bajom, recept a felhőbe, ügyeletes gyógyszertár. Beszedtem az antibiotikumot, mellé probiotikum és el is múlt.

Háziorvos tudja, milyen gyógyszer kell rá. Meg fogsz tőle gyógyulni.

2023. márc. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

oké köszi el is kezdtem szedni.

Csak fura volt,hogy csak így látatlanban kijelenti mi a bajom, és elküld egy antibiotikummal, miközben akár daganat is okozhatja,vagy bármi.

2023. márc. 28. 18:14
 16/23 anonim ***** válasza:
15%
Rák... tipik felfazas tünetek, pedig orvos se vagyok
2023. márc. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
17%
Hajjajj! Van nálad baj! Egy sima felfázás tüneteivel vizsgáljanak ki teljes kivizsgálással rákra? A náthánál is, vagy hol van nálad a határ? Erősen javaslom a pszichiátriai szakrendelést! Ha az utolsó kommentedet elmondod, egymillió százalék, hogy nem küldenek el!
2023. márc. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
egy nőgyógyászati daganat igenis okozhat ilyen tüneteket,utánaolvastam.
2023. márc. 28. 18:41
 19/23 anonim ***** válasza:
35%
De nem a legsúlyosabbal kezdik a vizsgálatokat, hanem a legbanálisabbal! Te ha kettőt köhögsz, azonnal rákvizsgálatokat kérsz? Amúgy kérhetsz, ha kifizeted a milliókat, magánrendelésen.
2023. márc. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Javult a helyzet,már nem fáj és nincs vizelési ingerem,most viszont 2 napja enyhén véres jön a hugycsövemből!

Az antibiotikumot már 4 napja szedem.

2023. márc. 31. 20:17
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!