Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez lehet a menopauza kezdete?

Ez lehet a menopauza kezdete?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban a luteális fázisom 2 nappal rövidebb volt. Ebben a hónapban 4 napja készül megjönni, 4napja barnázás, 3 nap semmi, tegnap megint barnázás ma megint semmi.

Valakinek kezdődött ilyen tünetekkel?

43 lassan 44 éves vagyok.



2023. márc. 29. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Lehet valamilyen hormon zavar, de nem hinném, hogy menopauza
2023. márc. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig előfordulhat korai menopauza. Nőgyógyász felkeresése ajánlott.
2023. márc. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet menopausa, barátnőmnek 38 évesen lett vége.
2023. márc. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igazándiból azért kérdezem, mert akit ismerek nekik inkább az volt, hogy nem szünt a vérzés.

Vettem menopauza tesztet kiváncsi vagyok az mit mutat.

2023. márc. 30. 15:07
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Első vagyok. 30 éves korom körül kezdődtek hasonló tünetek, 38 vagyok és még mindig változatlan a helyzet. Laboron is voltam, mindenhol. Egy enyhe progeszteron hiányt sikerült megállapítani, mást nem. Gyanús, hogy neked is ez van. És valóban a korral jár, de messze még a menopauza. Szerencsére. Persze a teszt/kivizsgálás sosem árt
2023. márc. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A teszt egyértelmű + lett, ha egy hétmúlva is az, akkor ez már a menopauza, ha az negatív akkor is az előszobában vagyok.
2023. ápr. 7. 08:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez szerintem szervezet függő, ahány nő annyiféle változat. Nekem pl. Eleinte rövidebb ciklusokkal kezdődött 27 napról 1 év alatt lement 25-re, aztán 23-ra és 14-re, később 35 naposra váltott. És jött minden, ami lehetséges az idegbaj, ödéma, hízás, alvászavar, száraz bőr, hőhullámok, ekcéma, a szívem is gyakran fájt a koleszterinszint emelkedett. Dióhéjban ennyi, ez csupán azért kiborító, mert egészségesen táplálkozom, pihenek, heti 3x-4x sportolok. Most találtam egy gyógynövényes tablettát a poloskavészt, a tüneteim 95% megszűnt. Ahogy visszaemlékszem kb. 4 éve kezdődött mert akkor már kaptam egy 3 hónapos Progesteron kúrát. Az rendben tartotta egy darabig. Csak azért írtam le, mert, ha nem okoz semmilyen kellemetlen tünetet, akkor is kell kezelni a hormon hiányt, mert mindenféle nyavalya alakulhat ki hosszútávon.
2023. ápr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi

Nő doki vagy endokrinológus segít ebben?

2023. ápr. 7. 14:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Voltam nőgyógyásznál, hormon Status biztosan megmutatta, hogy menopausa. Utána az én dokim azt ajánlotta, hogy gyógynövényes fitoösztrogén tartalmazó terméket szedjek, legvégső esetben, ha elviselhetetlen tüneteim vannak ő ír valamit. Azt mondta, hogy a mesterséges cuccokat nem ajánlott szedni. Én hiszek neki és, amit szedek az bevált. Sajnos akár 10 évig is tarthat.
2023. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Csodálatos
2023. ápr. 7. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!