Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intim torna gyakorlat felerősí...

Intim torna gyakorlat felerősítheti a vizelési ingereket?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, vizelési problémákkal (régóta fennáll, orvosok láttak), legutóbb egy vizsgálaton megállapították hogy gyengék a medencefenék izmaim (ami valószínűleg amiatt van mert sok hüvelyi húgyúti gyulladásom stb votl, amiknél fájdalomaim voltak, és igyekeztem tudat alatt is ellazítani). Szeretnék intim torna gyakorlatokat csinálni hogy csökkentsék a gyakori és erős vizelési ingeteimet, de mintha olvastam volna több helyen hogy gyakran az ilyen jellegű torna épphogy felerősíti ezeket. Valakinek van ezzel tapasztalata?

(Bunkózást nem kérek)



2023. ápr. 1. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Hm. Szerintem hasznos lenne. Önuralomra tanít, mármint a vizeléssel kapcsolatban. Van a toalett tréning is, ami talán segíthetne: "Ilyenkor meghatározott időben, nem pedig a vizelési inger megjelenésekor kell felkeresni a mosdót, ezáltal a pisilés tervezett programmá válik. Mondjuk 2 óránként. Nekem urulógus ajánlotta ezt.
2023. ápr. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Az a baj, próbáltam ilyesmit, nem segít mert nem 'edzi'meg a hólyagomat ez a visszatartósdi, csak szenvedek közben. Azért reménykedek hogy a torna talán ha erösíti az izmokat arra akkor csökken maga az inger is
2023. ápr. 2. 01:02
 3/6 anonim ***** válasza:
20%
Amúgy szorongsz, akár-e miatt az sem tesz jót a dolognak.Reméljük sok gyakorlás segíteni tud.
2023. ápr. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, ha szoronganék akkor szerintem inkább megfeszülve lennének ott az izmok
2023. ápr. 2. 04:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a változik torna felerősítené…


Én most vagyok terhes, és a gyakori vizelési inger egy dolog, de a vizelet tartási másik, ami újabban jött elő, szinten ilyenkor sokszor a meggyengült medencéjének izmok miatt…


A gátizom torna ezen mindenképp segít, és az orvosok is ajánlják. Én még nem olyan régóta csinálom, de mintha pici javulást már éreznék.

2023. jún. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*az ingert felerősítené
2023. jún. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!