Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriozisra Dienille...

Picihasim kérdése:

Endometriozisra Dienille fogamzásgátló jó lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit elbizonytalanodtam. Endometriozis megelőzésére kaptam Dienille fogamzásgátló tablettát ami 21 napos. A menzesz 5dik napjan kezdtem el szedni. Folyamatosan kellene szednem, a lényeg ne legyen menzesz. Van aki így szedi? Az orvos azt mondta ez mellett menstrualhatok is, úgy is megelőzi a kiújulását, de ha akarom folyamatosan is szedhetem.


Úgy olvasom a 21 napos fogamzásgátló tabletták nem arra vannak, hogy folyamatosan szedjèk... Most akkor mi van?

Volt lombikom, volt GRNH kuram, Visanne...tisztában vagyok a dolgokkal, de most elbizonytalanodtam. Van aki ezt a fajtát folyamatosan szedi?


Normális és segítőkész válaszokat szeretnék. Köszönöm



2023. ápr. 8. 05:20
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Én ugyanerre Cerazettet szedek, az minipill, nem kombinált, a betegtájékoztató szerint is folyamatosan kell szedni. Én nem hallottam róla, hogy kombi gyógyszert így javasolnak szedni.
2023. ápr. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

Najó, nagy bajok vannak a fejekbe, úgyhogy kicsit tegyük rendbe a dolgokat sorjába.


"Endometriozisra Dienille fogamzásgátló jó lehet?"

Endometriózist csak műtéttel lehet "helyretenni", a fogamzásgátló maximum arra jó, hogy ne legyen peteérésed és ez ne indikáljon újabb összenövéseket.

Lényegében erre a fogamzásgátló jó, mert megakadályozza, hogy a szervezeted természetesen működjön. Amennyiben bevállalod a műtétet, de nem akarsz egyből utána gyereket, akkor megint fogamzásgátlót kell szedni, hogy ne alakuljon ki újból összenövés - igaz, ott kicsit más típusút, nem azt amit az orvosok felírnak egyszerű embereknek.


Az, hogy a Dienille neked jó lesz-e, az nem tőlünk függ és a mi tapasztalatainktól, hanem attól, hogy a Te tested hogy reagált rá. Ha sok mellékhatást okoz, akkor váltani kell.



"Endometriozis megelőzésére kaptam Dienille fogamzásgátló"

Ha ezt mondta neked egy orvos, akkor azonnal rohanj el a rendlőjéből, de az a gyanúm, hogy csak félreértetted. Az endometriózis a tudomány jelenlegi állása szerint nem ismert eredetű (tippek vannak persze), és ezáltal nem is megelőzhető.

Maximum azt előzheted meg, hogy mégtöbb összenövés alakuljon ki, amennyiben már fixen endod van.


"Van aki így szedi? Az orvos azt mondta ez mellett menstrualhatok is, úgy is megelőzi a kiújulását, de ha akarom folyamatosan is szedhetem."

Endo esetében igen, azt szokták javasolni az orvosok, hogy ne legyen szünet. A szünet nem azért rossz, mert menstruálsz... az egy ál-meszesz, tehát attól nem kell félj. Azért rossz ha kihagysz napokat a szedés közben, mert nem biztos, hogy jól reagál a szervezeted. Például van olyan, akinek a 7 napos szünetben non-stop migrénje van.

Ettől függetlenül tarthatsz havonta 7 nap szünetet (21 szem után), vagy 3 havonta (ilyen tabletták is vannak a piacon). A lényeg az, hogy a kezelőorvosod erről tudjon, de mivel ő javasolta, ezért ez a kérdéskör már eldőlt.


"Úgy olvasom a 21 napos fogamzásgátló tabletták nem arra vannak, hogy folyamatosan szedjèk... Most akkor mi van?"

Azért 21 naposak ezek a fogamzásgátlók, mert a nagykönyv szerint a nő ciklusa 28 napos. Nyilván ez egy hatalmas bullshit, de még mindig így tanítják a kislányoknak, még mindig ez van a biosz tankönyvben, aminek persze megvan a negatív hatása. Szóval azért 21 napos a fogamzásgátlók nagyrésze, mert +7 napos szünet pont 28 napra jön ki.

Viszont a szervezetedben semmi, de semmi nem indokolja, hogy 28 naponként művérzésed legyen. Erről rengeteg kutatás volt, nyugodtan olvass utána. Tehát a 28 naposság egy rossz emberi berögződés, de nem aranyszabály.


"tisztában vagyok a dolgokkal, de most elbizonytalanodtam"

Egyébként én mégis azt javaslom, hogy tájékozódj a témában, mert nekem elveszettnek tűnsz.

Lehet, hogy flegmának és támadónak érzed a válaszom, de én úgy gondolom, hogy nagyon alap dolgokat írtam le az endoról.


Sőt, bennem most felmerült a kérdés, hogy valóban endod van? írtad, hogy lombikoztatok, amennyiben előtte már kiderült az endo diagnózis, nem javasolt senki laparoszkópos műtétet?

2023. ápr. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat. Várom, hátha van aki ezt a fajtát szedi és van tapasztalata.


Kettő komoly műtétem volt endometriozis miatt. És nem szeretnék megint kés alá feküdni. Hátha nem burjanzik el megint annyira, ezért akarok fog.gatlot szedni.

2023. ápr. 8. 08:16
 4/5 anonim ***** válasza:
32%

De ha volt már műtéted akkor a doki nem mondta utána, hogy mit kell szedj?


A "nektek bevált az XY fogamzásgátló" jellegű kérdések nagy hülyeségek, már meg ne haragudj. A szervezet másképp reagál mindenre, van akinek beválik, van akinek nem. Nekem se vált be minden, de ettől még nem a gyógyszert fogom szidni.

Vagy most ha valaki azt írja, hogy neki nem vált be a Dienille, akkor nem fogod szedni?

2023. ápr. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Igen, ez teljesen normális kezelési mód műtét után. A Diennilleben dienogest van, ami kifejezetten jó endometriosisra, és folyamatosan kell szedni, mert akkor a legkisebb a kiújulás kockázata, ha nincs megvonásos vérzés sem.

De miért nem hiszel az orvosnak????

2023. ápr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!