Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Műtét vagy fogamzásgátló...

Műtét vagy fogamzásgátló (endometriózis gyanúja)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hosszú idő után ma végre eljutottam egy endometriózissal is foglalkozó nőgyógyászhoz itt, Szlovákiában. A doktor úr a hashártyámon talált elváltozást. Laparoszkópia nélkül természetesen nem tudja pontosan megmondani, hogy valóban endometriózisról van-e szó. Viszont nem nagy kiterjedésű a dolog, ezért egyelőre azt ajánlotta, hogy szedjek fogamzásgátlót. Illetve azt mondta, hogy a laparoszkópia problémát okozhat a későbbi esetleges babavállalásnál. Ez valóban így van?

A doktor úr a kezembe adta döntést. Én választhatom ki, hogy melyik úton akarok elindulni.

Őszintén megvallva kissé tartok attól, hogy a fogamzásgátló csak felületi kezelésnek jó. Viszont babát mindenképp szeretnék a későbbiekben. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy hogyan tovább. Ti mit tennétek a helyemben?



2022. febr. 16. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben mondjuk 2-3 év múlva akartok babát, úgy érdemes inkább állami helyre bejelentkezni és ennyi év múlva kb kapsz is időpontot. Addig pedig úgymond "el tudod nyomni" fogamzásgátlóval a tüneteket.

Ha viszont most műteted magad szintén hormonos terápiát kell alkalmazz amíg babát nem akartok, hanem nagy az esélye hogy újra meg kell műteni majd babaprojekt előtt, mert újra kialakul.

2022. febr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

2 endo műtétem volt, az utolsó eléggé nagy mert nagyon el volt terjedve es a műtét után 2 hónappal teherbe estem…


Szedhetsz gyogyszert ha akarsz é smég nincs képben a baba, de nekem pont azért nek jött össze mert nem voltam megmutve.

Az elso műtétem után maradt bent endo es nem sikerült. Az durván tovabb terjedt. A masodik mutetnel rendesen el lett tavolitva mindenhonnan es sikerült.

2022. febr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én gyógyszert szednék
2022. febr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!