Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menzesz utáni vérzés?

Menzesz utáni vérzés?

Figyelt kérdés

Már hetek óta nem voltam együtt a párommal mert beteg voltam. Felfáztam, majd a hétvégén mindketten sikeresen megfáztunk. Előző hét kedden múlt el a menzeszem de a mai napon elkezdtem vérezni. Maga a menzesz is késett 3-4 napot mivel stresszeltem és utána is csak ezen gondolkodtam miért nem jön meg. A stressz miatt felborulhatott ennyire a ciklusom?


Egyébként PCOS-es vagyok, de igyekszem sportolni, eleget mozogni és úgy enni hogy ez ne legyen probléma. Gyógyszert nem szedek rá, mivel csak a fogamzásgátlót írta volna fel az orvos, amire az endokrinológus azért nem bólintott rá. Elfedné a tünetet, de nem segít.



Köszönöm előre is a segítséget.. már tényleg nem tudom mitévő legyek, konkrétan emiatt a szexuális életem is lecsökkent nullára. Közben azon aggódom hogy mi lehet a baj.


Tesztet csináltam menzesz előtt még, negatív lett.



2023. ápr. 10. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nőgyògyászt keress meg, írod pcos gondjaid vannak, ezért nem meglepő, hogy nem mensizel rendesen. Írány a doki.
2023. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%

#1: Jó volna, ha a dokik foglalkoznának ezzel, de én 3 éve küzdök menstruáció utáni 1-2 hétben pecsételő vérzéssel, és 3 nődoki mind csak a tablettát tudta szajkózni. Endokrinológushoz se akartak elküldeni hormonvizsgálatra kifejezett kérésemre sem. Úgyhogy nőgyógyász helyett (ha szervileg minden rendben) többet ér az endokrinológus.

De ja, nekem is a stresszt emlegették. Ez ilyen adu ász, ha már mást nem tudnak mondani, vagy nem akarnak a végére járni :D

Tényleg érdemes étkezésre, mozgásra, életmódra, lelki egészségre figyelni, a stresszt kezelni. 1-2 ciklusnál peteérés előtt egy kis vérzés még normális. Ha 3-5 napnál tovább tart, és rendszeresen felbukkan több cikluson keresztül, akkor... Üdv a klubban!

2023. ápr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1. Ezelőtt ilyenre példa sem volt nálam. Most hogy egy jó pár hónapja szedek hormon egyensúlyra vitamint és a héten kezdtem inni Inozitolt, most fordult először elő. Ciszták durrantak ki ezelőtt is, de így nem véreztem még.
2023. ápr. 10. 21:22
 4/4 A kérdező kommentje:

2. Már évek óta PCOS-es vagyok, de ilyen soha nem fordult még velem elő. Sajnos itthon sok stressz ér, most a bal petefészkem fáj.


Egyébként súlyokkal is szoktam edzeni, lehet eldurrant egy cisztám. Egy kicsit később csinálok cickafark teát, hátha enyhül a fájdalom. :)

2023. ápr. 10. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!