Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg nem kell kezelnünk a...

Tényleg nem kell kezelnünk a páromat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fél éve nem múló hüvelygombám van. Rendszeresen látogatom a nőgyógyászt, illetve ezalatt a fél év alatt már a másodikat (akivel elég elégedett vagyok, alapos, elismert).

Rengetegfajta gyógyszert beszedtem, mire nála kötöttem ki. Ő 4x1 Flukonazolt írt fel amit egy hónapig szedek, illetve hüvelykúpot. Természetesen tenyésztés igazolta a gombát (candida albicans). Amikor kérdeztem, hogy a páromat mivel kezeljük, azt mondta, nem kell.

A páromnak valóban nincsenek tünetei, de úgy tudom, lehetnek tünetmentesen fertőzöttek. Személy szerint viszont megőrülnék, ha meggyógyulnék és visszatérne.

Tehát a kérdés: Mennyire általános, hogy ilyen esetben a partnert nem kell kezelni?



2023. ápr. 17. 08:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

9 Még egy ami fontos:


Mindig az ilyen kezeléseket egyszerre kell használni. Ugyan azon a napon kell kezdenetek.


A Fluconazol kúp nálam nem gyere be, meg a többi sem-csak és kizárólag a Klion.

2023. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
*Neked Klion kúp 14 napig,
2023. ápr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
3 Ettől csak visszaesik. Eszébe ne jusson.
2023. ápr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Egész pontosan melyik canesten krémet használtátok?
2023. ápr. 17. 15:45
 15/20 anonim ***** válasza:
#14 Ez volt az [link]
2023. ápr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
14 A normál patikusat.. a kúp nélkülit..
2023. ápr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 qborka ***** válasza:

@ 13/16,ma 11:45


Nekem ez (Gynophilus Protexin) vált be,azért javasoltam.


Engem anno még egy hétre be is fektetett a kórházba a dokim,annyira nem akart megszűnni a "nyavalyám". Vagyis van bőven tapasztalatom.

2023. ápr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Azért arról is ejtsünk szüt, hogy a dokiknál a sterilizálás sem olyan mint régen. 2x rákszürés, mind két alkalom után 2 napon belül jelentkezett a gomba. És totál negatív teljesen tiszta rákszürési eredmény.. Szóval valami az SZTK-k körül sem oké.. Ez pont ennek a kérdésnek a kapcsán merült fel..
2023. ápr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Én csak magán rendelőbe járok, nálam nem játszik az "SZTK" probléma.

15-ös, 16-os, köszönöm szépen az ajánlást, mindenki másnak pedig az egyéb tanácsokat. :)


Ha valaha megszűnik, könyvet írok róla. :D

2023. ápr. 17. 18:23
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Visszatérő hüvelygombát fél évig tartó szisztémás( tehát tablettás) kezeléssel kell a protokoll szerint kezelni . Én kislány korom óta szenvedek tőle , a 3. dokit fogyasztom már ezzel a problémával. A párodat is kell kezelni mindenképp .

Illetve meg kell keresni a hajlamosító tényezőt .( cukorbetegség, immunhiány, gyógyszerek, endokrin okok, stb)

2023. ápr. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!