Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg nem kell kezelnünk a...

Tényleg nem kell kezelnünk a páromat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fél éve nem múló hüvelygombám van. Rendszeresen látogatom a nőgyógyászt, illetve ezalatt a fél év alatt már a másodikat (akivel elég elégedett vagyok, alapos, elismert).

Rengetegfajta gyógyszert beszedtem, mire nála kötöttem ki. Ő 4x1 Flukonazolt írt fel amit egy hónapig szedek, illetve hüvelykúpot. Természetesen tenyésztés igazolta a gombát (candida albicans). Amikor kérdeztem, hogy a páromat mivel kezeljük, azt mondta, nem kell.

A páromnak valóban nincsenek tünetei, de úgy tudom, lehetnek tünetmentesen fertőzöttek. Személy szerint viszont megőrülnék, ha meggyógyulnék és visszatérne.

Tehát a kérdés: Mennyire általános, hogy ilyen esetben a partnert nem kell kezelni?



2023. ápr. 17. 08:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%
Ez egy olyan élesztőfaj, ami mindenkiben jelen van, külön borulnia kell a flóráidnak, hogy kórosan elszaporodhasson. Akkor viszont elég komoly háború, próbálod kiéheztetni, és folyamatosan próbálod visszatelepíteni a többi ezerféle srácot.
2023. ápr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 qborka ***** válasza:
87%

Dehogynem,kezelni kell őt is


Gyakorlatilag pingpongoztok a kórokozókkal.

2023. ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 qborka ***** válasza:
72%
Nagyon fontos még a hüvelyflórád helyreállítása pl Gynophillus hüvelytabletta
2023. ápr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A 3 napos hüvelykúp alatt elmúlt a folyásom, nem érzek tüneteket, de még mindig azt látom, hogy tele vagyok a gombával. Ennek a 4 hetes flukonazolnak lehet esélye megszüntetni a bajt?
2023. ápr. 17. 10:00
 5/20 A kérdező kommentje:
A hüvelyflóra visszaállításra közvetlenül a gomba kezelése előtt szedtem 10 napig vagilact kúpot és a tenyésztés szerint is elég lactobacillusom van
2023. ápr. 17. 10:01
 6/20 A kérdező kommentje:
Milyen nem vényköteles szer lehet jó a párom számára?
2023. ápr. 17. 10:02
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, mert nekem nőgyógyászom mondta, hogy mindenképpen kezelje a párom is. Sima canesten krémet ajánlott, napi 2x kellett kenegetnie.
2023. ápr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 qborka ***** válasza:
100%
Anno, amikor én szenvedtem,csak akkor szűnt meg,amikor a páromat is kezelték.
2023. ápr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

"Amikor kérdeztem, hogy a páromat mivel kezeljük, azt mondta, nem kell."


Válts orvost azonnal. Ez egy kókler.


"Milyen nem vényköteles szer lehet jó a párom számára?"


Nincs ilyen.


Neki is Flucanozolt írnak fel erre az esetre.


+ha nagyon biztosra akartok menni a tisztítást illetően, illetve én ezt javasolnám utána-nálunk mindig bevált:


Neked Klion kúp napig,+ Canesten


Neki Klion tabletta nap.


A fehérneműídet, harisnyát, farmert/nadrágot meg fertőtlenítsd!


Törülközőket meg naponta cserélni. A jelenlegieket meg fertőtlenítsd. Fertőtlenítés után a törülköző ilyen embereknek naponta. A törülköző 1x használatos.


És nézesd meg az inzulinszintedet. Neki sem árt.

2023. ápr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

ALAP, hogy ilyen betegség esetén kezelni kell mindkét felet, teljesen mindegy, mennyire enyhe, ugyanis oda-vissza adogatjátok egymásnak.


Keress olyan orvost, aki ért a szakmájához, és kezeli a barátodat is, különben te szívsz vele, mert ő valóban tünetmentes.

2023. ápr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!