Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, ha 3 napja kezdtem...

Normális, ha 3 napja kezdtem csak a fogamzásgátlót és jó párszor hőhullámok jöttek rám?

Figyelt kérdés
Ciszta miatt írta fel az orvos három hónapra.

2023. ápr. 22. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Legyünk már tisztában légyszives a fogalmakkal és ne össze-vissza használjuk őket! A hőhullámoknak precíz meteorológiai definíciója van, az Afrikából déli áramlattal érkező száraz, több ezer kilométer kiterjedésű meleg légtömeget nevezzük hőhullámnak ami tartós kánikulát okoz a Kárpát-medence térségében.
2023. ápr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Te ritka okos és jó indulatú 1-es! Írd be a keresőbe ...

[link]

2023. ápr. 22. 20:42
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

"mimi.hu" - ez nem egy releváns szakmai oldal, hanem egy bulvárlap. Én kutatóorvos létemre csak hivatalos szervek által meghatározott definíciókat fogadok el, nem holmi selejt bulvárlapokban megjelenő, fogalmi zavarral küzdő, bölcsész végzettségű újságírók agymenéseit.



"A Meteorológiai Világszervezet (World Meteorological Organization) definíciója szerint, a hőhullám általánosságban véve egy sorozat, amikor minimum öt egymás követő napon keresztül az átlaghőmérséklet öt vagy annál több fokkal meghaladja a hosszútávú átlagos középhőmérsékletet az adott hónapra nézve"


Dr. Lhotka, Ondřej & Dr. Kyselý, Jan. (2022). The 2021 European Heat Wave in the Context of Past Major Heat Waves. Earth and Space Science. 9. 10.1029/2022EA002567.

2023. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de menj már a releváns meteorológiai világszervezet definíciójával együtt oda, ahová való. Ezt a jelenséget, amit érzek így fejezik ki, akár szaknyelven, akár nem és kicsit sem érdekel. Véleményt/tanácsot kértem arról,hogy ez normális-e és nem okoskodást.
2023. ápr. 22. 21:08
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

"Ezt a jelenséget, amit érzek így fejezik ki, akár szaknyelven, akár nem és kicsit sem érdekel."


Nem szaknyelven nevezik hőhullámnak, hanem pongyolanyelven és kompetens szakemberként elvárom hogy ha már a páciens megoldást szeretne a problémájára akkor azt ki tudja fejezni és nem félrevezető / megtévesztő szóhasználattal írja le a jelenséget, ugyanis semmilyen releváns orvosi szakirodalomban még csak fogalom szintjén sem használatos a hőhullám kifejezés arra a panaszra amit érzel. Ameddig nem vagy képes helyén használni a szavak jelentését nekem sem kötelességem erre javaslatot tenni annak ellenére hogy több hasonló tünettel rendelkező páciensemet kezeltem és gyógyítottam meg.


De tessék, mégis segítek, ha a "hőhullám" tünetét szeretnéd enyhíteni: kenj magadra naptejet és délelőtt 11-től délelőtt 3-ig került a direkt UV sugárzást, valamint használj napszemüveget és szalmakalapot.


Örülök hogy tudtam segíteni.

Dr. Juhász

2023. ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Erre inkább nem is válaszolok ☺️ köszönöm szépen a hasznos információt. Utána néztem elég rendesen ennek a szónak. Három különböző jelentéssel rendelkezik, én pedig nem vagyok retardált, annak ellenére, hogy nem tudom az orvosi megnevezését az állapotomnak. Nem is az a dolgom, hiszen nem kötelességem, nem ezt tanultam az egyetemen és nem én gyógyítok másokat, hanem Maga. Elég, ha az orvos, és más nők, akikhez címeztem a kérdést, megértik. Biztosan ilyen magatartással nem lennék a páciense, ahová orvosi szótárral kell mennie az embernek, úgy hogy közben szenved, azért, hogy megfeleljen Magának és a fennhéjázó személyiségének. Tudja mit? Szerintem és még sokan mások szerint az az intelligens ember, aki nem száll el a pozíciójával, vagy a helyzetével. Nem fogom bizonygatni a végzettségem, vagy a foglalkozásom, mint ahogy Maga teszi, mert nekem az az elsődleges, hogy Ember maradjak.

Üdv!

2023. ápr. 22. 21:32
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Te beteg vagy? Senkit sem érdekel az okoskodásod. Ha zavar a kérdés ne írj.

[link]

2023. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
1.nek szántam nem neked kérdező. Ne is foglalkozz vele.
2023. ápr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves 7-es 🤗



BK

2023. ápr. 22. 21:35
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem más gyógyszertől voltak hasonló panaszaim (szintén nőgyógyászati problémára szedtem), de mellette fogamzásgátlót is írt fel az orvosom.

Persze a fogamzásgátló is okozhat bármilyen mellékhatást, hiszen mindenkinél máshogy hatnak a különféle szerek. Szerintem ha két napon belül nem múlik, akkor keresd fel az orvosod, főleg, ha a mindennapi munkavégzésben is befolyásolnak a rosszullétek.

2023. ápr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!