Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis vizsgálat szűzként?

Endometriózis vizsgálat szűzként?

Figyelt kérdés
Endokrinológus küldött el egy endometriózis vizsgálatra, mert a ROMA- indexem a határ körül volt, de nem tudom hogy lenne-e értelme elmennem, mert ha csak kismedence ultrahangot csinálnának, azt gondolom az én esetemben kihagynák. Hasi ultrahangon már voltam. Láttam, hogy végeznek még lakroszkópiát, de gondolom azt csak súlyos esetben végzik el. Csak magánban tudnám ezt most megoldani, szerintetek lenne értelme elmennem, elvégeznének rajtam valamilyen vizsgálatot?

2023. máj. 1. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Van értelme, mert ha tényleg az a bajod az megkeseríti majd a mindennapjaidat. Nem ok nélkül küldtek el oda.
2023. máj. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Mégis mi a töknek néztek ROMA indexet? Pláne az endokrinológus?
2023. máj. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Menjél nyugodtan, nem függ össze azzal hogy szűz vagy e
2023. máj. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elvileg a ROMA indexxel lehet következtetni endometriózisra is.

És így milyen típusú vizsgálatokra számíthatok? Mert gondolom hüvelyi ultrahangot nem csinálnak.

2023. máj. 1. 21:49
 5/8 Sssaszem ***** válasza:
Kedves kérdező! Mit jelent a ROMA index?
2023. máj. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem. A roma index hámeredetű petefészekrák rizikó felmérésére szolgál, de nem csak úgy a vaktában, hanem akkor, ha van a petefészekben valami, amiről meg kellene határozni hogy jó vagy rosszindulatú. Tumormarkerek nézegetésének panaszmentes embereknél semmi értelme nincs.

A ca 125 egyébként sem alkalmas endometriosis diagnosztikájára.

2023. máj. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nekem ezt mondta az orvos, meg a neten is ezt találtam, csak ezért említettem. Nyilván én nem vagyok orvos, úgyhogy nem értek hozzá.
2023. máj. 2. 12:29
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
Miért ne csinálnának hüvelyi ultrahangot?
2023. máj. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!