Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek ez lehet endometri...

Szerintetek ez lehet endometriózis, vagy csak simán fájdalmas a menstruációm?

Figyelt kérdés

Kb. az első menzeszem óta görcsöl a hasam minden hónapban. Egy ideig nem foglalkoztam vele, mert mindenki azt mondta, hogy ez normális.

Viszont pár hónapja futottam bele egy cikkbe az endometriózisról, és azóta elég sokat olvasgattam a témában.

A tünetek közt elsőnek említett erős görcsök nálam is megvannak, viszont ezen kívül semmilyen más tünetem nincs, amit ennél a betegségnél felsoroltak (nem fáj a derekam, nincs hasmenésem menzeszkor, nem fájdalmas a közösülés stb. szóval tényleg csak a görcsök vannak).

A menstruációm nem túl erős, kb 6-7 napig tart, és ebből 1-2 nap, a legerősebb az, amikor görcsölök.

Ilyenkor eléggé fáj a hasam, zsibbad a bal lábam, igyekszem pihenni aznap. Algoflex M-et szedek be, szerencsére használ, van hogy annyira csillapítja a görcsöket, hogy alig érzem.

Elájulni meg hányni szerencsére nem szoktam, és a nagyon erős görcsölés is maximum 10-12 órán át tart, utána már csillapodik, másnapra pedig teljesen elmúlik.

Néha peteérés környékén érzek még nagyon enyhe fájdalmat, de ezt néhány havonta.

Szerintetek ezek a tünetek még beleférnek az egészséges menstruációba, vagy már aggódnom kellene? Akinek kiderült, hogy endoja van, nektek milyen tüneteitek voltak?



2019. márc. 28. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem voltak erős görcseim, 2-3 napig tartott csak a menzeszem. Mikor nem jött össze a baba, akkor derült ki, h endometriózisom van. Műtöttek, aztán kaptam rá Visanne tablettát, terhes is lettem és minden rendben. Suerintem a tüneteid beleférnek a "normális" tartományba.
2019. márc. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is úgy tűnik, hogy ez még benne lehet a normálisban. Az én 1-es stádiumú endom mellett az első 1-2 napot csak 4-5 Cataflammal bírtam ki. Éjszaka, mivel olyan hosszan egy gyógyszer sem hatott, mindig fájdalomra ébredtem. Szörnyű volt. A műtét óta nagyságrendekkel csökkentek ezek. Volt már olyan hónapom is, hogy nem kellett egyáltalán gyógyszer.
2019. márc. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak simán fájdalmas menstruáció.
2019. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!