Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció megszüntetése?...

Menstruáció megszüntetése? (tapasztalatok)

Figyelt kérdés

nem új a dolog, szerintem nagyon sok nőt zavar minden hónapban ez a dolog. engem kifejezetten. életem legrosszabb része ez, minden hónapban kiüt valamennyire. néha kevésbé, néha irtózatosan. szerencsére nem sokszor, de előfordult már többször is, amikor azt mondtam, megdöglök. amúgy is beteg vagyok, nincs szükségem még erre is. nem akarok szenvedni. és a tanulmányaim meg a majdani munkám miatt sem fér bele az életembe, hogy havonta 3 napot feküdjek...:S eddig is mindig a legrosszabbkor jött meg, amikor valami más is lett volna. egyszerűen keresztülhúzza minden számításomat, rosszabbá teszi az életem...ebből nem kérek.

ki mit hallott a megszüntetésről, esetleg a napok számának lecsökkentéséről? szeretném tudni. hallottam valamiféle injekciókról is, de azt hozzáteszem, hogy én sem vagyok konkrétan az ilyesmik pártján és tudom jól, hogy ez egy természetes dolog, így alakította ki a természet, úgyhogy nem kérek kioktatást!!! (megkérem azokat, akik ezt tennék, hogy még csak ne is írjanak, nem vagyok egy éretlen buta kislány, aki nem ismeri a test működését). de szerintem érthető, hogy sokan vannak olyanok, akik nem kívánnak minden hónapban szenvedni és kivonni magukat a "forgalomból"...


2010. okt. 9. 20:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
18%
minden megoldható, de akkor felejtsd el azt is hogy valaha gyereked lesz, mert visszacsinálni meg nem lehet.
2010. okt. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%

Hallottam olyan tablettáról,ami fél évig megszünteti,de lázzal jár (nem tudom mikor).Én is hasonló helyzetben vagyok,mert van,hogy iszonyatosan kiüt és nyomom az ágyat irtozatos fájdalmakkal,de már ha KICSIT is fáj már veszem is be a gyógyszert (egy idő után cserélgetem,mert immunissá válok és nem használ)Tegyél rá meleget meg orvosság amikor csak kezd fájni picinkót.És rá a meleget.Ha nem vagy otthon orvosságot mindenképp,hogy enyhítsd.Az orvosságal csak az a gond,hogy nem akarom tönkretenni a májam,mert van,hogy napi 2x is beveszek,és 4napig is elófordul,hogy annyira fáj.

Inekció van ha jól hallottam,de mellékhatásokról nem tudok.

Remélem valamit segítettem :)

2010. okt. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
10%
nyuszika, elmész a nőgyógyászodhoz -feliratsz fogamzásgátlót...fix időpontban jön majd meg és enyhülnek a tünetek ;)
2010. okt. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
12%

Egyszerűen nem értem, mi a problémád, én még egyetlen napot sem feküdtem azért, mert menstruálok!

Miért kellene emiatt 3 napig az ágyban feküdni?!... 8-o


Azért szenvedsz ettől ENNYIRE, mert bemagyarázod magadnak, hogy ez egy szörnyűség, ettől te szenvedsz (naná, hogy így szenvedni is fogsz!), téged ez "kiüt", stb...


Én meg azt gondolom kamaszkorom óta, hogy ez egy fantasztikus dolog, ebben a hónapban is lehetett volna gyerekem, de most nem lett, viszont a következő hónapban megint készen áll a testem egy kisbaba kihordására!...

NŐ VAGYOK és ez egy csodás dolog!... :-D


Egyáltalán nem kioktatás a célom, pusztán azt szeretném neked bemutatni, hogy te magad miatt szenvedsz, megélhetnéd ezt a pár napot másképpen is, csak tőled függ...


De ha végképp nem érdekel semmiféle jótanács, akkor menj el a nőgyógyászatra és kérd meg az orvost, vegyék ki a petefészkeidet, méhedet, neked nincs szükséged rá.

2010. okt. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
5%
amúgy hány éves vagy? 15-16?
2010. okt. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
67%

Szia! Én pcos miatt nem menstruálok másfél éve és igen eléggé kényelmes dolog és már el sem tudom képzelni, hogy havonta megjön. :D De sajnos nálam ez betegség és megkell oldani, hogy legyen.

Amúgy elmúlasztani egyedül úgy lehet, ha kiveteted az egész méhed. :S De ilyet azért nem, meg nem is engedélyezik 3 gyerek alatt...

A fogamzásgátlón kívül nincs más megoldás, az csak egy csinált vérzés vagyis nem azért vérzel mert nem termékenyült meg egy pete és így sokkal rövidebb lesz és kevésbé fájdalmas.

Tudom milyen érzés neked, mikor nekem megvolt akkor mindig 9-10 napig tartott és olyan fájdalommal volt kb 2-3 napig, hogy felkelni nem bírtam és infralámpával kellett tágítani az ereket ott.

Az injekció én úgy tudom fogamzásgátló módszer, ugyanaz mint a bogyó, csak itt egyszerre adnak be nagydózisú hormont. 1 vagy 3 havonta kell felvenni, de ilyen mennyiségű szereket szerintem ne adass be magadnak, mert ezt csak azok veszik fel akik nem akarnak naponta gyogyit szedni, mert elfelejtik. :(

Másról nem tudok, hogy megszüntetné-e vagy csökkentené-e, csak a fogamzásgátló.

2010. okt. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim válasza:
73%
ha fogamzásgátlót szedsz, az valamennyire csökkent a fájdalmakon is, és a hosszán is. emellé még nyugodtan bevehetsz egy cataflamot az első 1-2-3 nap, szerintem igy megoldható :)
2010. okt. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

ja igen, kihagytam: egyáltalán NEM!!! akarok gyereket. egyrészt mert beteg vagyok, másrészt mert nem akarom és kész. mért kell mindenkinek szülni??? nem értem... azt meg végképp nem, hogy mindenki beleszól. erre a világra nem is érdemes gyereket alkotni, s azt hiszem, nem éri meg a fájdalom. elegen vannak, akik helyettem is megteszik... no meg korrekt dolog egy gyerekkel szemben, ha rossz helyre születik vagy a szülei nem tudják felnevelni ezért vagy azért? hát nem. na mindegy, nem ez volt a kérdés.

ennyi...

2010. okt. 9. 20:15
 9/34 A kérdező kommentje:

sose magyarázok be magamnak semmi rosszat, hadd tudjam már, mekkora a fájdalomküszöböm!!! eleget voltam beteg az életben és eleget éreztem fájdalmat, így megtudom ítélni. ez azoknál is sokkal rosszabb, pedig elég sokat kórházaztam, stb...

egyszerűen nem mennek olyankor úgy a dolgok. nekem ebbe semmi sem csodás...

2010. okt. 9. 20:18
 10/34 A kérdező kommentje:

23 éves vagyok. direkt írtam, hogy nem valami kis tudatlan buta leányzó. 23, s elég sok rosszat okozott már nekem a dolog az évek alatt.

nem szedek fogamzásgátlót, nem is szeretnék. egyrészt nem gyógyszerezem magam, ha nem muszáj, így is van elég, másrészt nem akarok semmi változást, amit az esetleg előidézhet...

2010. okt. 9. 20:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!