Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruációm második napján...

A menstruációm második napján kezdtem el fogamzásgátlót szedni, lehet belőle baj?

Figyelt kérdés
Múlt héten kezdtem el fogamzásgátlót szedni, a második napon vettem be az első tablettát. Utána 6 napon át védekeztünk, de tegnap már elment bennem a párom többször is. Mennyi az esély rá hogy terhes leszek ?

2023. jún. 5. 05:58
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Miért olyan nehéz leírás szerint cselekedni?
2023. jún. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nőgyógyásznál egy nappal utána volt időpontom, hogy megjött a menstruációm. Fel is írta a fogamzásgátlót, be is vettem aznap az elsőt, tudom hogy az első nap kellett volna, de nem volt rá lehetőség. Aztmondta aznap kezdjem szedni és akkor hat is egyből. Biztonságból én meg akartam várni a következő menstruációt, de tegnap kicsit elkapott bennünket a hév és így alakult. Utána kerestem rá, és láttam hogy ha 2. napon kezdem el szedni, akkor csak 1 hét után lehet biztonságosan szexelni, ezért tettem fel a kérdést, hogy akkor hogy is van ez. Szóval miért olyan nehéz a kérdésre válaszolni és nem beszólni?:)
2023. jún. 5. 06:53
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Azért mert te 2362452352. vagy aki ilyent kérdez. És igen, lehetsz terhes, mert nem tartottad be az útmutatót. Szóval a kérdésre a választ te is tudod ha utánaolvastál.
2023. jún. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Kb biztosan nem lesz semmi probléma. Az egy hét az 7 nap, te 6 napig vedekeztel extrán. Menstruáció alatt amúgy is nagyon ritka a peteérés.
2023. jún. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem a menstruáció első napján kezded el szedni, egy hétig kell kiegészitő védekezés.

Én minimális esélyt látnék arra hogy ebből baj legyen, szedd tovább a gyógyszert, ha nem jön meg a vérzésed akkor meg tesztelj..

Mondjuk már azt az 1-2 napot megvárhattátok volna, vagy legalább szakítottátok volna meg. 🙄

2023. jún. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem az 1. napon veszed be akkor 1 hónapot védekezni kell. Az orvosod egy kretén. Teherbe eshettél.
2023. jún. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!